Ukraińcy za integracją z UE?

53 procent Ukraińców opowiada się za przystąpieniem ich ojczyzny do Unii Europejskiej – wynika z sondażu przeprowadzonego przez kompanię „Rejting”.
17.10.2013 15:34

Przeciwnego zdania jest trzydzieści pięć procent Ukraińców. Niezdecydowanych pozostaje dwanaście procent. Czterdzieści siedem procent mieszkańców Ukrainy uważa, że podpisanie umowy o stowarzyszeniu z UE będzie opłacalne dla ich kraju. Z kolei za wejściem do Unii Celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi opowiada się trzydzieści cztery procent obywateli.

Socjologowie, którzy przeprowadzili sondaż, zwracają uwagę na dane porównawcze – wynika z nich, że w ciągu ostatnich trzech lat odsetek Ukraińców opowiadających się za stowarzyszeniem z UE wzrósł o osiem procent – z 39 do 47. Czterdzieści dziewięć procent mieszkańców Ukrainy ma nadzieję, że umowa z Brukselą zostanie podpisana jeszcze w listopadzie 2013 r. podczas szczytu krajów Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Sondaż został przeprowadzony na dwóch tysiącach pełnoletnich osób w okresie od 26 września do 6 października.

Źródło: regnum.ru

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Hi Donna!Thanks for stopping by! It is a rllaey good book and I agree compelling topic. I also f
22.12.2014 9:09
Hi Donna!Thanks for stopping by! It is a rllaey good book and I agree compelling topic. I also find it odd that so many shy away from the p word. I've always been keenly aware that when I read tarot, I am not simply looking at cards, I am feeling energy. Many people come into my office and think that I have a gift but this is not a gift to me it is simply an ability that we ALL have. When I start pointing out this to people, I give tangible examples that they can understand: mother's intuition, a cop's feeling that something ain't right , etc., etc. We all use it from time to time. Why look at it as a bad thing? Intuition is helpful and a part of every day life, not scary. Theresa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.