UE pomoże krajom wschodnim w „wojnie handlowej” z Rosją?

„Unia Europejska wyraża gotowość pomocy swoim partnerom, którzy tkwią w sporze handlowym z Rosją i podlegają w ten sposób presji ze strony rosyjskiej” – powiedział komisarz UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Štefan Füle.
21.09.2013 13:19

„Jeżeli naciski z Moskwy i problemy tworzone przez stronę rosyjską związane są z dążeniami, jakie wykazują jej sąsiedzi, w kwestii podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, Bruksela musi znaleźć sposób by zrekompensować partnerom straty poniesione z tej przyczyny” – powiedział Füle. Komisarz posłużył się przy tym przykładem Mołdawii – władze Unii wyraziły gotowość podwyższenia limitów na import mołdawskich win w związku z embargiem nałożonym przez Rosjan.

Dwa dni temu Moskwa wprowadziła zakaz importu produktów mlecznych z Litwy. Na początku września Rosjanie nałożyli embargo na wina z Mołdawii. W lipcu Kreml uderzył w ukraiński przemysł cukierniczy zatrzymując import wyrobów największego producenta słodyczy z tego kraju – firmy Roshen. Embargo wymierzone w Kiszyniów spotkało się z protestami zarówno ze strony UE, jak i USA.

Źródło: turkist.org

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (2)
Twój nick:
Kod z obrazka:


on Were a group of voelrteuns and opening a new scheme in our community. Your web site provided us w
14.05.2016 0:26
on Were a group of voelrteuns and opening a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable info to work on. You have done an impressive job and our entire community will be grateful to you.
pinokio
24.09.2013 17:16
rosja chroni swoje rynki ,chca do uni to niech ida ,ale zadnych dotychczasowych ulg i limitow nie bedzie i tylko tyle.zaczna sie kontrole sanitarne tak jak z panstwami uni.to zadna wojna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.