Saakaszwili zostanie uwięziony po wyborach?

Ewentualności uwięzienia obecnego prezydenta nie wykluczył premier Gruzji Bidzina Iwaniszwili.
18.10.2013 10:03

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 17 października, Iwaniszwili stwierdził, że „nie chciałby zobaczyć swojego prezydenta w więzieniu”. Jednakże podkreślił równocześnie, że w Gruzji działają niezależne sądy i prokuratura, które gwarantują, że wszyscy łamiący prawo zostaną „pociągnięci do odpowiedzialności”.

Oceniając wystąpienie Iwaniszwilego Saakaszwili przyrównał go do „dyrektora zoo” i oskarżył premiera o przyjęcie korzyści majątkowych od Władimira Putina za „doprowadzenie do uwięzienia prezydenta Gruzji”. „Nie sądzę, aby gruziński naród w dwudziestym pierwszym wieku mógł dopuścić do sytuacji, w której którykolwiek z naszych polityków wypełniałby zlecenia ze strony takiego ciemiężyciela [jak Putin]” – dodał Saakaszwili.

Wybory prezydenckie w Gruzji odbędą się 27 października. Niezależnie od wyniku, zwycięstwa „Gruzińskiego Marzenia” Iwaniszwilego (kandydat partii, Giorgi Margwelaszwili otrzymał we wrześniowych sondażach 39 procent głosów) czy Zjednoczonego Ruchu Narodowego Saakaszwilego (reprezentant ugrupowania Dawid Bakradze może liczyć według sondaży na 18 procent głosów), obecny prezydent ustępuje ze stanowiska.

Źródło: regnum.ru

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.