„Moskwa” na Morzu Środziemnym

W akwenie śródziemnomorskim pojawiła się kolejna, od zgłoszenia przez władze USA możliwości interwencji w Syrii, jednostka rosyjskiej marynarki wojennej.
12.09.2013 15:29

Tym razem na Morze Śródziemne, przez Cieśninę Gibraltarską, wpłynął krążownik rakietowy „Moskwa”, należący do Floty Czarnomorskiej. Oficjalnie, jego pojawienie się na wodach śródziemnomorskich związane jest z „wypełnianiem zadań na akwenach atlantyckich”.

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że w okresie od 12 lipca do 29 sierpnia „Moskwa”, jako część związku taktycznego złożonego z okrętów flot Czarnomorskiej, Północnej i Bałtyckiej, brała udział w serii wizyt w portach Portugalii, Kuby, Nikaragui i Wenezueli. Oprócz tego uczestniczyła w manewrach, podczas których ćwiczono niszczenie celów podwodnych.

Obecnie planuje się, że krążownik znajdzie się w składzie specjalnej eskadry rosyjskiej, która ma operować na Morzu Śródziemnym.

Źródło: regnum.ru

(Błażej Cecota)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


When first reading about The Magician, I imemliatedy thing about the upcoming birth of our first chi
23.12.2014 12:38
When first reading about The Magician, I imemliatedy thing about the upcoming birth of our first child. Of course we are worried about rising to the challenge of parenting but lately my husband and I are each struggling with letting 'me' go and accepting that it is about our family now.Hubby & I are both very organized - this can only help when the kid gets here! Hmm . . . I'll definitely think on this. Maybe I have more skills/talents than I give myself credit for.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.