Wieści ze wschodu
06.12.2010 21:27


Bez słów. Pikieta w Astrachaniu

Niezadowoleni z obecnej sytuacji w Rosji mieszkańcy Astrachania przeprowadzili marsz z pustymi transparentami. 

Wieści ze wschodu
06.12.2010 21:25


Nie będzie ulicy Lecha Kaczyńskiego w Wilnie

Komisja Samorządu Wilna ds. nazewnictwa ulic, pomników i tablic pamiątkowych oświadczyła, iż na razie nie dojdzie w Wilnie do nadania jednej z ulic nazwy Lecha Kaczyńskiego.

Wieści ze wschodu
06.12.2010 19:17


Protesty przy okazji wizyty Miedwiediewa

W kilku największych miastach Polski odbyły się protesty, do których impulsem była wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa w stolicy. Manifestacje odbyły się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku przed ambasadą i konsulatami Federacji Rosyjskiej.

Wieści ze wschodu
06.12.2010 10:16


Umarł wydawca jedynej opozycyjnej gazety w Chimkach

Anatolij Jurow, redaktor opozycyjnej gazety Grażdanskoje Sogłasije zmarł w wieku 62 lat. Jak podali lekarze, przyczyną zgonu był rak. Jednak jak twierdzi jego przyjaciel Igor Biełusow, śmierć Jurowa „była, w każdym razie, związana ze sprzeciwem wobec miejscowej administracji”. 

Wieści ze wschodu
06.12.2010 10:14


Naryszkin w Mołdawii

Siergiej Naryszkin, szef administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej, przebywa na rozmowach w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii. Jak sam powiedział: przeprowadziłem konsultacje z liderami partii parlamentarnych Marianem Lupą i Władimirem Woroninem na temat perspektyw rozwoju stosunków wzajemnych.

Wieści ze wschodu
06.12.2010 10:11


Szef MSZ Japonii chce rozmawiać z Rosją o Kurylach

Szef MSZ Japonii Sejdzi Maechara, który w sobotę spoglądał z japońskiego brzegu na południowe Kuryle, zastanawia się, czy w lutym nie mógłby odwiedzić Rosji i celem przeprowadzenia spotkań na poziomie ministerialnym, dotyczących postępu w rokowaniach nad otwartą (zdaniem Tokio) kwestią "terytoriów północnych".

Wieści ze wschodu
06.12.2010 10:06


Rosyjsko-włoskie spotkanie na szczycie

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin osobiście odprowadzili premiera Włoch Silvio Berlusconiego na lotnisko w Sochi. Przed pożegnaniem Berlusconi miał okazję zobaczyć najnowszą konstrukcję rosyjską - samolot Superjet 100.

Wieści ze wschodu
01.01.1970 19:42


Rosyjskie śledztwo: obrończynię praw Czeczenów zabił… Czeczen

Rosjanie złapali podejrzanego o zabójstwo Anny Politkowskiej.

Wieści ze wschodu
01.01.1970 1:00


Gruzja: prorosyjskie przyspieszenie

Odrestaurowany pomnik Stalina, pomysły likwidacji Muzeum Sowieckiej Okupacji w Tbilisi, zaniechana wizyta premiera Iwaniszwiliego w Stanach Zjednoczonych i usilne prace nad otwarciem Gruzji na rynek rosyjski to tylko kilka przykładów chowania się kaukaskiego państwa w cieniu Kremla.


Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.