Rosyjsko-włoskie spotkanie na szczycie

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin osobiście odprowadzili premiera Włoch Silvio Berlusconiego na lotnisko w Sochi. Przed pożegnaniem Berlusconi miał okazję zobaczyć najnowszą konstrukcję rosyjską - samolot Superjet 100.

06.12.2010 10:06

Miedwiediew zaprosił włoskiego premiera na zimowe Igrzyska w Soczi w 2014 roku i na mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2018 roku.

Według Ria Novosti Berlusconi nie wrócił do Włoch z pustymi rękami. Podczas międzypaństwowych konsultacji, które odbyły się w Soczi w piątek, podpisano siedem dokumentów dotyczących różnych obszarów współpracy. Wśród nich znajduje się porozumienie o kolejowym tranzycie włoskiego uzbrojenia do Afganistanu oraz memorandum o zamiarze współpracy w dziedzinie elektroenergetyki pomiędzy InterRAO oraz koncernem Enel.

 

Źródło: rian.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.