Rosjanie odnotowują polskie głosy negujące ludobójstwo w Katyniu

Portal internetowy regnum.ru przytacza słowa Romana Kuźniara, doradcy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który na antenie Polskiego Radia stwierdził, że mord katyński nie był ludobójstwem i że niektórzy Polacy nie potrafią się z tym pogodzić.

17.04.2011 17:50

Rosjanie przytaczają te argumenty i powołują się na takich ekspertów, którzy są przeciwni uznaniu mordu katyńskiego za ludobójstwo. Wśród takich naukowców jest wybitny sowietolog polskiego pochodzenia Richard Pipes, który – jak zapewnia portal regnum.ru – wskazuje istotne różnice między „Katyniem” a Holocaustem, czy ludobójstwem jakie popełniono na Ormianach.

Portal informuje, że Paweł Kowal i Marek Jurek wzywają prezydenta Komorowskiego do zajęcia jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.

Po polskiej stronie wyraźnie brakuje głosów, które broniłyby tezy o ludobójstwie przeprowadzonym w Katyniu.

 

Źródło: regnum.ru

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


PP
20.04.2011 5:13

Stalin, Molotow, Kalinin, Kaganowicz, Lenin, Trocky, Dzierzynski - to nie byli Ruskije ale jak najbardziej Rasijanie. Kto nie rozumie takich subtekności niech lepiej nie zabiera głosu. Ponadto Mołotow i Kalinin to nie tylko Rosjanie ale zdaje się także Ruskije.

niezalezny
18.04.2011 20:14

Stalin, Molotow, Kalinin, Kaganowicz, itd. co podpisali Rozkaz z 5go Marca, 1940 r., to nie byli wcale ROSJANIE. Lenin, Trocky, Dzierzynski, itd. to tez nie byli ROSJANIE. Podobnie: np. Wasilewska, Bierut, Moczar, Berman, Wolinska, itd. to nie byli POLACY. Watpie ze Tusk, Komorowski, Mazowiecki, Geremek, Michnik, Kuron, itd. ze to POLACY. Polska juz od dawna temu nie ma POLSKIEGO rzadu. CI SAMI juz od roku 1944 sa u wladzy do chwili obecnej. NIC sie nie zmienilo. Owszem mamy "inne nazwiska", zmienili tylko "mundur". Bez przerwy CI SAMI co mordowali w czasie Rewolucji Pazdziernikowej w roku 1917. CI SAMI mordowali w latach 1930ych w czasie tzw. terroru komunistycznego. CI SAMI mordowali przed, w czasie i po drugiej Wojnie Swiatowej. CI SAMI tez "zamordowali" 96 osobowa delegacje 10go Kwietnia 2010 r. CI SAMI tez zamordowali Gen. Sikorskiego kiedy sie upomnial o KATYN. Bez przerwy CI SAMI mordowali tez Rosjan, Ukraincow, Bialorusinow, Estonczykow, Litwinow, Lotyszow, Gruzinow, Czeczeniow, itd. CI SAMI mordowali nawet i ZYDOW. Nie robilo, i nie robi IM zadnej roznicy jakiej narodowosci, czy tez religii, jakiego pochodzenia, itd. CI SAMI mordowali tez i Muzulmanow, Chinczykow, itd. Jak sie dobrze wszystkich podliczy to wymordowali ponad 30-60 millionow ludzi. Ilu ludzi trzeba wymordowac zeby to bylo LUDOBOJSTWO? Przeciez to bezprzerwy CI SAMI tez finansowali ten okres tego MORDERSTWA. To przeciez CI SAMI dawali tzw. FOREIGN AID od USA dla ZSRR, Chin Ludowych, Kuby, itd. CI SAMI finansowali wojne w Wietnamie, Korei, itd. CI SAMI tez obecnie "maczali" palce w tzw. przewrocie w Libji, Egipcie, Tunezji, itd. CI SAMI tez finansowali i finansuja kompanie wyborcza np. Prez. Obamy, itd. CI SAMI to sa MIEDZYNARODOWKA GLOBALISTOW co tez finansowali Marksa i Engelsa kiedy pisali COMMUNIST MANIFESTO. CI SAMI tez sfinansowali tez Hitlera i Mussuliniego. Bez przerwy CI SAMI. Jak mnie ktos nie wierzy to niech przeczyta historie jeszcze raz.

PP
18.04.2011 8:05

Panowie nie żartujmy sobie - Sowieci mają te wszystkie nazwiska dawno zanotowane i to nawet z własnoręcznymi POdpisami ich POsiadaczy, wszystko ładnie POukładane w teczkach i ułożone wg alfabetu.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.