Ukraina i Rosja: deklaracja o strategicznym partnerstwie

Do podpisania dokumentu doszło w Jałcie, podczas rozmów pomiędzy Wiktorem Janukowyczem a Władimirem Putinem.

13.07.2012 9:32

Oprócz podpisania deklaracji omówiono również kwestię podziału wód terytorialnych w obszarze Morza Czarnego i Azowskiego, przede wszystkim w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Ukraińcy opowiadają się za podziałem cieśniny na zasadzie parytetu. Powołują się przy tym na doświadczenia z czasów Związku Sowieckiego. Rosjanom nie odpowiada takie rozwiązanie i argumentują, że w okresie ZSRS podział był tak naprawdę wirtualny.

Podczas spotkania podjęto również kwestię ceny rosyjskiego gazu oraz poziomu ukraińskiego zapotrzebowania na „niebieskie paliwo”, a także przyszłość integracji Kijowa z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu.  

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.