Syria: ewakuacja Rosjan

Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych FR wysłało do placówek w Syrii plan ewakuacji rosyjskich obywateli.
09.09.2013 9:20

„W niedzielę rano do Latakii w Syrii wysłaliśmy samolot ewakuacyjny Ił-76. Jego zadaniem będzie wywieźć z kraju ogarniętego wojną obywateli Rosji oraz Wspólnoty Niepodległych Państw.” – poinformowała przedstawicielka Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych FR Irina Rossius.

Pod koniec ubiegłego tygodnia z Syrii ewakuowano, na pokładzie samolotu Ił-62, niemal dziewięćdziesięciu obywateli rosyjskich, w większości kobiety i dzieci. Od stycznia z Syrii, dzięki pomocy MSN, wyjechało około siedmiuset obywateli Rosji i innych byłych republik sowieckich.

Źródło: ria.ru

(Błażej Cecota)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.