Nowy (147) majowo-czerwcowy numer dwumiesięcznika Arcana!

Andrzejczak/de Benoist/Budzisz/Deszczyńska/Elektorowicz/Gizella/abp Jędraszewski/Nowosielski/Plutowicz/Płaszczewska/Szymczyk/Tyszka-Drozdowski/Urbanowski/Waśko/Witkowski/Zakrzewski/Zybertowicz
06.06.2019 11:27

,,Nad historią ludzi jest Pan Bóg" - w tym roku przypada 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. To wydarzenie stanowi punkt wyjścia do rozmowy prof. Andrzeja Waśki z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Rozmowa jednak nie dotyczy tylko postaci św. Jana Pawła II, ale również polskiej historii, Kościoła, Oświecenia, kryzysu duchowego cywilizacji Zachodu...

,,Europa znalazła się w stanie wyjątkowym" - przekonuje Alain de Benoist, myśliciel polityczny, historyk idei i dziennikarz, czołowy przedstawiciel Nouvelle Droite, francuskiej Nowej Prawicy, w rozmowie z Krzysztofem Tyszką-Drozdowskim.

,, W 2014 roku Chińska Republika Ludowa rozpoczęła wdrażanie Systemu Zaufania Społecznego (Social Credit System) rewolucyjnego projektu inżynierii społecznej, który wśród obserwatorów wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony imponuje nowatorstwem, z drugiej zaś przeraża poświatą totalizmu." - pisze dr Maciej Zakrzewski w artykule ,,Totalna mobilizacja a system zaufania społecznego".

,,Na 5 dni przed wyborami parlamentarnymi w Izraelu, które przesądzić mogły jego polityczną przyszłość, premier Binjamin Netanjahu przyjechał z wizytą do Moskwy. Ta niespotykana dotąd w historii izraelskiej demokracji sytuacja, aby niemal w przeddzień głosowania lider rządzącej koalicji i premier ubiegający się o reelekcję zawieszał swój udział w kampanii wyborczej i jechał z oficjalną wizytą, skłoniła obserwatorów do poszukiwania powodów tego kroku". - o Rosji i jej polityce na Bliskim Wchodzie pisze Marek Budzisz w artykule ,,Moskwa realizuje na Bliskim Wschodzie Wielki Plan".

To tylko niektóre tematy jakie znajdą Państwo w najnowszym numerze dwumiesięcznika ARCANA.

Serdecznie zachęcamy do lektury!


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowy podwójny 175-176 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 174 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Prenumerata dwumiesięcznika na rok 2024!

Nowy 173 numer dwumiesięcznika Arcana!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Michał Sybirak
02.07.2019 11:11
PLAN NAPRAWY POLSKI Wstęp I. POZYCJA MIĘDZYNARODOWA II. SYSTEM POLITYCZNY III. SYSTEM PRAWNY IV. BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE V. OCHRONA ŻYCIA I ZDROWIA VI. GOSPODARKA VII. KOŚCIÓŁ Gorszyciele System oświaty Zakończenie https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/pnp.html

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.