Mołdawia: upadek rządu z powodu polowania na dziki?

Prokurator Generalny Mołdawii Walery Zubko ogłosił 18 stycznia podanie się do dymisji. Podczas polowania w dniu 23 grudnia 2012 zginął biznesmen z Kiszyniowa Sorin Pachuev. Po dwóch tygodniach ukrywania sprawy, gdy wydarzenie wyszło na jaw dla mołdawskiej opinii publicznej, okazało się, że w polowaniu brało udział wiele ważnych osobistości ze świata polityki, administracji i biznesu, w tym także wspomniany Prokurator Generalny.
19.01.2013 13:57

34-letni biznesmen został postrzelony podczas polowania na dzika, otrzymał śmiertelną ranę w brzuch. W samym wydarzeniu brali udział także pracownicy wymiaru sprawiedliwości nominowani przez obóz rządzący o proeuropejskich aspiracjach, dlatego całe wydarzenie przysparza popularności postkomunistom. Według ostatnich sondaży, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, postkomuniści zdobyliby 35% głosów uzyskując jednoznaczny mandat do rządzenia.

Afera stała się też okazją do dodatkowych spekulacji na temat domniemanych uczestników zajścia, wśród których wymienia się także premiera Vlada Filata. Koalicja rządząca, zdając sobie sprawę z wagi sprawy – już sama wspólna zabawa biznesmenów, polityków i wysokich urzędników państwowych budzi wątpliwości natury moralnej – zaczęła przerzucać winę czy nawet sprawstwo postrzelenia na kolejnych uczestników polowania, co tylko pogarsza wizerunek rządu.

Ustępujący pod wpływem premiera Filata Prokurator Generalny zapowiedział zorganizowanie w najbliższym czasie konferencji prasowej.

 

Źródło: regnum.ru

 

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.