Koncert ku pamięci śp. prof. Janusza Kurtyki

Służba Ojczyźnie ma niekiedy swoja wielką cenę, zaś obowiązkiem państwa jest pamiętać o tych którzy w imię tej służby oddali życie ...- tymi słowami śp. Janusza Kurtyki, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na muzyczne wydarzenie, które będzie miało miejsce już 2 listopada...
30.10.2014 12:09

Służba Ojczyźnie ma niekiedy swoja wielką cenę, zaś obowiązkiem państwa jest pamiętać o tych którzy w imię tej służby oddali życie ...- tymi słowami śp. Janusza Kurtyki, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na muzyczne wydarzenie, które będzie miało miejsce już 2 listopada, a które poświęcone jest właśnie pamięci tragicznie zmarłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz zmarłych członków NSZZ "Solidarność", Komisji Robotniczej Hutników, w szczególności śp. Tadeusza Stasielaka Wiceprzewodniczącego Zarządu KRH NSZZ "Solidarność", a także wszystkich kombatantów i niepodległościowców w ogóle.

O godzinie 20:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym 5 w Nowej Hucie zabrzmi jedno z najwybitniejszych i najbardziej znanych dzieł literatury muzycznej - Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta, w wykonaniu Chóru i Orkiestry Stowarzyszenia PASSIONART. W partiach solowych zaprezentują się śpiewacy na co dzień związani z krakowskim zespołem wokalnym SINGET.

Wybrana przez nas data koncertu nie jest przypadkowa - stanowi on wyraz pragnienia pielęgnowania pamięci o tych, którzy w szczególny sposób udzielali siebie w imię świadomej i odpowiedzialnej służby Ojczyźnie.

Repertuar i horacjańskie Non Omnis Moriar, które wybraliśmy na tytuł koncertu, przypominać ma o naszym wspólnym celu, jakim powinien być pomnik zasłużonym Ojczyźnie, budowany w świadomości kolejnych pokoleń Polaków.

 

Tego wieczoru wystąpią dla Państwa:

Chór i Orkiestra PASSIONART pod dyrekcją Janusza Wierzgacza

Soliści:

SONIA WARZYŃSKA - sopran

ILONA SZCZEPAŃSKA - alt

KRZYSZTOF MICHALSKI - tenor

PRZEMYSŁAW BAŁKA - bas

Partnerami wydarzenia są : Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Zarząd Regionu Małopolski NSZZ "Solidarność", Komisja Robotnicza Hutników NSZZ "Solidarność", Stowarzyszenie SIEĆ SOLIDARNOŚCI, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJP II oraz Polska Federacja PUERI CANTORES. Patronat zgodził się objąć Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki.

Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem księdza kanonika Adama Podbiery oraz Zuzanny Kurtyki.

Wstęp na koncert jest wolny.

 

Zarząd Stowarzyszenia PASSIONART

Mateusz Prendota

Janusz Wierzgacz

Marek Pawełek

 

Stowarzyszenie PASSIONART jest organizacją pozarządową, skupiającą młodych, ambitnych ludzi. Jego misją jest kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o działalność kulturalną i edukacyjną, wspieranie twórczości, pielęgnowanie polskości i tradycji oraz budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu, zwłaszcza wśród młodzieży. PASSIONART swoje cele realizuje poprzez organizację koncertów i festiwali, obchodów rocznicowych, programów edukacyjnych, rejestrację i promocję dzieł polskich kompozytorów wszystkich epok w kraju i za granicą, działalność wydawniczą i charytatywną, wspieranie inicjatyw społecznych oraz aktywizację młodzieży i studentów.

Dzięki ciekawej i zróżnicowanej formie przekazu organizowane przez PASSIONART wydarzenia obejrzało już ponad 35.000 widzów na terenie Polski i Europy – głównie młodzieży i studentów. Stowarzyszenie dysponuje praktycznie nieograniczonym aparatem wykonawczym. Działają przy nim bowiem: chór i orkiestra symfoniczna, kwintet dęty, kwartet smyczkowy – razem ponad 200 utalentowanych młodych ludzi, uczniów, studentów i absolwentów krakowskich szkół artystycznych. PASSIONART rozwija także współpracę z wybitnymi artystami i wirtuozami: Piotrem Sułkowskim, Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Siedlikiem, Bartoszem Chajdeckim, Tadeuszem Polkowskim.

 

 

 

 

 

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Jubileusz 90. urodzin prof. Jana Prokopa

W 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Spotkanie z profesorem Jakubem Politem 29 września 2020

Attila Jamrozik (1944-2019) In Memoriam

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.