Jakie książki czytają członkowie Prawa i Sprawiedliwości?

Z rozmów z działaczami i politykami partii jasno wynika, że na czele zainteresowań stoi historia Polski, literatura piękna i dzieje naszego niefortunnego sąsiada – Rosji. Ale Konwencja należała do „Arcanów” z innych powodów.
06.07.2015 10:27

Arcana były obecne na sobotniej (4.07.2015) konwencji programowej PiS w Katowicach. Oprócz stoiska z książkami każdy z trzech redaktorów naczelnych Dwumiesięcznika współtworzył panel programowy partii: prof. Andrzej Nowak wystąpił w obronie polityki historycznej RP, prof. Krzysztof Szczerski wiódł prym na panelu dotyczącym polityki zagranicznej, a prof. Andrzej Waśko przemawiał na panelu dotyczącym polskiej oświaty. Zatem historia, polityka i oświata były reprezentowane przez sterników krakowskiego Dwumiesięcznika.

Stoisko Arcanów odwiedzali inni eksperci i setki uczestników Konwencji. W rozmowach z Czytelnikami widać było zainteresowanie książkami profesora Andrzeja Nowaka, ale polityczne tematy były rozchwytywane w równym stopniu, zwłaszcza książka Andrzeja Konrada Piaseckiego Wybory w Polsce 1989–2011. Nic dziwnego, że członkowie PiS pytali o Nadberezyńców Floriana Czarnyszewicza, skoro na konwencji Andrzeja Dudy w lutym 2015 r. zachęcał do tej lektury Janusz „Siara” Rewiński.zajrzyjdoksiegarni_120

Na Konwencji było widać nową energię, jaka wstąpiła w członków partii opozycyjnej. Obecność ekspertów, także takich, którzy do tej pory nie udzielali się strukturach partyjnych, burzliwość dyskusji i ożywione rozmowy w przerwach, pozwalały odczuć  jak wielkimi zasobami intelektualnymi i organizacyjnymi dysponuje Prawo i Sprawiedliwość.

Cieszymy się, że marsz ku odnowie Rzeczpospolitej odbywa się z udziałem naszego środowiska.

Redakcja


Ostatnie wiadomości z tego działu

Miraże praworządności czyli o groźbie liberalnej autokracji

Laudacja z okazji przyznania Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi

Jacek Adamas "...Idź"

Jubileusz 80-lecia Leszka Długosza!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.