Inguszetia: pomimo reformy będzie po dawnemu

Junus Bek-Jewkurow został wybrany na prezydenta Inguszetii przez lokalny parlament.
09.09.2013 15:25

Deputowani Zgromadzenia Ludowego Inguszetii dokonali wyboru nowego prezydenta Inguszetii. Możliwość rządzenia republiką przez kolejną już kadencję otrzymał Junus Bek-Jewkurow. Za jego kandydaturą było dwudziestu pięciu z dwudziestu siedmiu deputowanych zgromadzenia. Po ogłoszeniu wyników Jewkurow zwrócił się do zgromadzenia z prośbą o przeprowadzenia natychmiastowej inauguracji jego prezydentury, by umożliwić mu jak najszybsze rozpoczęcie pracy. Jego prośba spotkała się z przychylnym przyjęciem izby.

Jewkurow ustąpił ze stanowiska prezydenta Inguszetii w lipcu bieżącego roku. Kadencja inguskiego przywódcy, wybranego wcześniej na to stanowisko przez Władimira Putina, skończyłaby się dopiero w październiku. Jewkurow postanowił jednak wyprzedzić bieg wypadków i uniemożliwić ewentualnym opozycjonistom wysunięcie własnego kandydata. Zgodnie z reformą systemu wyboru władz w Inguszetii, wprowadzono tutaj wybory prezydenta. Nie jest to jednak głosowanie bezpośrednie – decyzję podejmuje inguski parlament. Podobna reforma została wprowadzona również w Dagestanie.  

Źródło: ria.ru

(Błażej Cecota)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.