FIFA razem z Gazpromem

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej podpisała porozumienie z Gazpromem, dotyczące wsparcia ze strony rosyjskiego potentata gazowego w latach 2015-2018.
16.09.2013 16:04

Porozumienie podpisano w Soczi, w obecności Władimira Putina. Sygnatariuszami dokumentu zostali przewodniczący zarządu „Gazpromu” Aleksy Miller oraz prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Joseph Blatter. Zgodnie z umową „Gazprom” będzie oficjalnym partnerem FIFA w latach 2015-2018, w tym podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które w 2018 r. odbędą się w Rosji.

Decyzję o przyznaniu Rosji praw gospodarza turnieju podjęto w Zurychu w grudniu 2010 r. Od połowy tego roku FIFA kilkukrotnie wyrażała swoje obawy związane z przyjęciem przez rosyjskie władze „prawa antyhomoseksualnego”, ograniczającego propagandę gejowską wobec osób poniżej 18 roku życia. Mimo „politycznie poprawnych” deklaracji przedstawiciele federacji piłkarskiej podpisali umowę z „Gazpromem”.

Źródło: kasparov.ru

(Błażej Cecota)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.