Dzwoni Janukowycz do Putina…

Po tym jak 14 sierpnia z dnia na dzień rosyjskie służby celne wstrzymały ukraiński eksport do Rosji prezydent Ukrainy osobiście zadzwonił do Władimira Władimirowicza.
17.08.2013 9:56

Rząd rosyjski zdystansował się od sprawy twierdząc, że to autonomiczne zasady służb celnych spowodowały 14 sierpnia wydanie zakazu przywozu towarów z Ukrainy narażając gospodarkę tego państwa na miliardowe straty. Ani eksperci, ani politycy nie wierzą w wersję niezależności rosyjskich służb celnych i włącznie z premierem Ukrainy Mykołą Azarowem odbierają ten gest jako element wojny o przystąpienie Ukrainy do Unii Celnej.

Nie są znane żadne szczegóły rozmowy głów państw, ale prozachodnia opozycja ukraińska domaga się zgłoszenia incydentu do Światowej Organizacji Handlu, do której Rosja należy niecały rok. Zdziwienie budzi fakt, że Kijów nie wykorzystuje naturalnych i legalnych dróg zaradzenia kryzysowi, który może oznaczać załamanie gospodarki ukraińskiej. W mediach ukraińskich mówi się już o „wojnie celnej” między dwoma państwami.

Źródła: pravdevglaza.ru, regnum.ru

 

(JAM)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.