Arcana w paszczy lwa – profesor Waśko walczył w TVN24

Zbliżające się wybory i poważne przetestowania, które ze sobą przyniosą zainteresowały ostatnio nawet środkownika tradycyjnie sceptycznie nastawione do potrzeby reform państwa. Profesor Andrzej Waśko dzielnie stawił czoła stacji TVN24 broniąc racji stojących za potrzebą zmiany systemu nauczania.
10.10.2015 10:34

Redaktor naczelny Dwumiesięcznika ARCANA, prof. Andrzej Waśko, jest doświadczonym ekspertem w sprawach dotyczących edukacji. Jako wieloletni wykładowca jednego z najlepszych polskich uniwersytetów i zarazem sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej zebrał ogrom doświadczeń, które teraz przydają się w planowanej reformie polskiego systemu nauczania. Szykowane zmiany zaniepokoiły oczywiście wiele środowisk, nawet jednak te krytycznie do niej nastawione nie mogą już dłużej ignorować słusznych postulatów i celnych refleksji. Stąd też udział prof. Andrzeja Waśko w programie „Czarno na białym”.

Program można zobaczyć tutaj -> LINK. Niestety, stacja TVN24 nie zezwala na umieszczanie swoich materiałów w serwisie YouTube.

W programie „Czarno na białym”, emitowanym przez telewizję TVN24, wystąpili współautorzy planowanej reformy edukacji: prof. Waśko oraz Sławomir Kłosowski. Zachęcamy do obejrzenia programu, gdyż nawet jego krytyczna wymowa nie potrafi przesłonić wagi omawianego problemu. Warto zwrócić również uwagę na kontrargumenty konkurencji politycznej – świadczą one o zupełnym już porzuceniu merytorycznych dyskusji na rzecz czystego populizmu. Ten program to dobre świadectwo stanu polskiego państwa w przededniu najważniejszych bodaj wyborów w ostatniej historii.

Program warto obejrzeć także z jeszcze jednego powodu – to rzadka okazja zobaczenia siedziby Wydawnictwa ARCANA w mainstreamowej telewizji. Oby także i to powoli się zmieniało.

Adam Zechenter


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowy podwójny 175-176 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 174 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Prenumerata dwumiesięcznika na rok 2024!

Nowy 173 numer dwumiesięcznika Arcana!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.