Amerykanie wycofują się z Kirgizji

To już ostatecznie przesądzone. Amerykańska baza lotnicza w Kirgizji zostanie zamknięta. Wojska USA w Afganistanie będą odtąd mogły liczyć na bazę w Rumunii.
21.10.2013 9:36

Waszyngton podpisał porozumienie z Rumunią w zakresie wykorzystania jednej z baz lotniczych tego kraju dla potrzeb wojsk amerykańskich, przebywających w Afganistanie. Tym samym Amerykanom udało się pozyskać ekwiwalent cennej bazy transportowo-lotniczej, jaką posiadali w Kirgizji, a z której muszą właśnie wycofać swoje jednostki. Jak donoszą kirgiskie media, proces likwidacji bazy, zgodnie z wolą wyrażoną przez władze w Biszkeku, został już rozpoczęty.

„Waszyngton wysoko ceni sobie wsparcie, które Kirgizja okazała siłom koalicyjnym w walce z terroryzmem, z szacunkiem też odnosi się do decyzji kirgiskich władz, zgodnie z którą musimy zakończyć współpracę” – poinformował przedstawiciel Departamentu Obrony USA.

Źródło: turkist.org

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.