Alieksiejewa: w 1976 r. pracowaliśmy bez pieniędzy, teraz też możemy

Liderka Moskiewskiej Grupy Helsińskiej i znana dysydent z czasów sowieckich skomentowała wprowadzenie kategorii „zagranicznych agentów” dla organizacji finansowanych z zagranicznych dotacji. 

14.07.2012 11:36

Ludmiła Alieksiejewa zapowiedziała, że MGH zrezygnuje z przyjmowania środków od zagranicznych darczyńców. Rozpocznie też zbiórkę w Rosji, choć wątpi by była ona skuteczna. „Biedni nie mają pieniędzy by dotować organizacje pozarządowe, zaś bogaci będą się bać utraty swoich biznesów” – wyjaśniła.

MGH będzie musiała zmniejszyć liczbę pracowników, a co za tym idzie ograniczyć działalność. Alieksiejewa i dwie inne osoby będą pracowały za darmo na pełny etat, pozostali będą musieli znaleźć sobie pracę, która zapewni im podstawowe źródło utrzymania.

Alieksiejewa przypomniała jednak, że Grupa została powołana do życia w 1976 r., a pierwsze zagraniczne dotacje otrzymała dopiero w 1993. „Pracowaliśmy bez pieniędzy w czasach sowieckich, możemy działać w ten sam sposób także teraz” – podkreśliła.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.