Wnioski Grupy Mińskiej OBWE w sprawie konfliktu o Karabach

Przedstawiciele OBWE opublikowali wstępny raport z inspekcji terenów objętych konfliktem w Górskim Karabachu.

26.03.2011 20:05

Misja OBWE odbywała się w dniach 7-12 listopada 2010 r. Badaniem objęto siedem rejonów, formalnie należących do Azerbejdżanu, a składających się na nieuznawaną przez opinię międzynarodową Republikę Górskiego Karabachu.

Zgodnie z dokumentem zebrano liczne dowody „na katastrofalne konsekwencje konfliktu w Górskim Karabachu”. Miasta i wsie, które funkcjonowały na spornym terytorium przed wojną, zostały opuszczone. Przesiedleńcy ormiańscy, którzy trafili do Górskiego Karabachu z innych regionów Azerbejdżanu, żyją w bardzo trudnych warunkach. Problemem jest zarówno słaba infrastruktura, jak i mizerny stan gospodarki.

„Brutalna rzeczywistość sytuacji na tych terytoriach wzmocniła przekonanie członków misji OBWE, że status quo jest nie do przyjęcia oraz że tylko na drodze pokojowych negocjacji można osiągnąć perspektywę rozwiązania konfliktu” – konkludują przedstawiciele OBWE.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.