Wieści ze wschodu
15.09.2013 19:38


Kreml: pieniądze na przeciwdziałanie nacjonalizmowi i separatyzmowi wśród narodów ugro-fińskich

Stowarzyszenie Narodów Ugro-Fińskich FR otrzyma od prezydenta 5 milionów rubli na projekt internetowy, mający na celu integrację z Rosją i przeciwdziałanie dążeniom separatystycznym.
Wieści ze wschodu
15.09.2013 16:09


Republika Ałtaju (Rosja): pierwszy meczet

W końcu września w stolicy Republiki Ałtaju, części Federacji Rosyjskiej w strefie przygranicznej z Kazachstanem i Mongolią, Górnoałtajsku odbędzie się ceremonia otwarcia pierwszego w historii tego miasta meczetu.
Wieści ze wschodu
15.09.2013 12:35


Kazachstan: rozpoczęto eksploatację jednego z największych złóż naftowych na świecie

W północnej, należącej do Kazachstanu, części Morza Kaspijskiego rozpoczęło się wydobycie ropy naftowej ze złóż Kaszagan.
Wieści ze wschodu
15.09.2013 10:17


Moskwa: Trzecie Forum Sił Lewicy

W weekend w stolicy Federacji odbywa się III Forum Sił Lewicy – struktura koordynacyjna w skład której wchodzi większość komunistycznych i socjalistycznych organizacji w Rosji, należących do opozycji pozaparlamentarnej.
Wieści ze wschodu
14.09.2013 18:55


USA potępia Rosję za wprowadzenie embarga na mołdawskie produkty

Ambasada USA w Kiszyniowie wyraziła ubolewanie z powodu wprowadzenia przez Rosję embarga na mołdawskie wina, uznając tę decyzję za podyktowaną interesami politycznymi.
Wieści ze wschodu
14.09.2013 13:16


Chiny zainteresowane „korytarzem transportowym” do Zatoki Perskiej

W ramach spotkania członków Szanghajskiej Organizacji Współpracy w kirgiskim Biszkeku, przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zaproponował szereg rozwiązań, które miałyby zacieśnić integrację państw należących do SzOW.
Wieści ze wschodu
13.09.2013 19:27


Czy można być jednocześnie w dwóch uniach polityczno-gospodarczych? Prezydent Ukrainy może

Ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz nie widzi niczego złego w fakcie, że jego kraj podejmuje rozmowy stowarzyszeniowe zarówno z Unią Europejską, jak i Unią Celną Rosji, Kazachstanu i Białorusi. Co więcej uważa, że Kijów mógłby należeć jednocześnie do obydwu związków.
Wieści ze wschodu
13.09.2013 15:08


Cypr uzależniony od dobrej woli Rosjan?

Moskwa i Nikozja podpisały porozumienie dotyczące restrukturyzacji zasad spłaty rosyjskich kredytów.
Wieści ze wschodu
13.09.2013 11:57


Europarlament potępia Rosję

12 września Europarlament wydał rezolucję potępiającą rosyjskie działania mające na celu wywołanie nacisku na kraje Europy Wschodniej dążące do integracji z Unią Europejską.
Wieści ze wschodu
12.09.2013 18:56


Nowy „Jedwabny szlak” pod chińskim przewodnictwem?

Ostatnim etapem tournee przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej po Azji Środkowej była Kirgizja. Xi Jinping rozmawiał w Biszkeku z kirgiskim prezydentem Ałmazbekiem Atambajewem.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.