Wieści ze wschodu
15.01.2014 22:04


Relacje z Euromajdanu (news aktualizowany)

Z Arcanami nawiązali kontakt ważni uczestnicy protestów w Kijowie. Ze względu na możliwe represje wspólnie zdecydowaliśmy umieszczać je na Portalu ale bez podpisania autora – anonimowo. Chwilowo wersja tylko ukraińska. Zachęcamy do lektury!
Wieści ze wschodu
30.12.2013 11:12


Padwa uhonorowała prof. Ryszarda Demela

Prof. Ryszard Demel otrzymał, jako pierwszy i jedyny cudzoziemiec, Honorowe Obywatelstwo Miasta Padwy. Uroczystość, podczas której symboliczne klucze miasta wręczył mu burmistrz Ivo Rossi odbyła się 12 grudnia br. O nadanie tego prestiżowego tytułu starało się Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Padwie (AIPP), którego Profesor jest honorowym prezesem oraz prof. Giuliano Pisani, szef komisji do spraw kultury przy Urzędzie Miasta Padwy i wybitny znawca twórczości Giotta. W uroczystości uczestniczył Konsul Generalny RP w Mediolanie Jerzy Adamczyk.
Wieści ze wschodu
11.12.2013 12:03


Euromajdan przetrwał nocny szturm

Wolni Ukraińcy wybrali taktykę biernej obrony – nie podejmowali walki tylko spowalniali szturm Berkutu – specjalnych oddziałów milicji ukraińskiej. Metoda okazała się skuteczna.
Wieści ze wschodu
28.10.2013 16:05


Abdulatipow: FSB nie wystarczy

Nowy prezydent Dagestanu skomentował zeszłotygodniowy zamach w Wołgogradzie, którego dokonała obywatelka republiki, Naida Achijałowa.
Wieści ze wschodu
28.10.2013 9:21


Skandal w „Jednej Rosji”? Działacze podejrzewani o przywłaszczenie pieniędzy przeznaczonych na kampanię

W siedzibie baszkirskiego oddziału „Jednej Rosji” doszło do przeszukania zarządzonego przez tamtejsze organy ścigania. Nieoficjalnie wiadomo, że działacze partii rządzącej podejrzewani są o przywłaszczenie sobie pieniędzy przeznaczonych na kampanię wyborczą.
Wieści ze wschodu
24.10.2013 15:04


Ukraiński minister podejrzewa Rosjan o szpiegostwo gospodarcze

Minister Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy Mykoła Prisjażniuk wyraził obawy związane z obecnością przedstawicieli rosyjskich firm cukierniczych w charakterze ekspertów Rospotrebnadzoru, sprawdzających proces produkcyjny w fabrykach ukraińskiego konsorcjum Roshen.
Wieści ze wschodu
24.10.2013 8:24


Kreml broni sowieckiego pomnika na Łotwie

Rosyjski MSZ wyraził oburzenie słowami ministra sprawiedliwości Łotwy Janisa Bordansa, który wezwał do likwidacji pomnika pamięci żołnierzy sowieckich w Rydze.
Wieści ze wschodu
22.10.2013 16:30


Rosja: mobilizacja nacjonalistów na listopadowy marsz

21 października przedstawiciele organizacji nacjonalistycznych złożyli w moskiewskim merostwie zawiadomienie o organizacji „Ruskiego Marszu”, który tradycyjnie ma się odbyć 4 listopada, w Dzień Jedności Narodowej (święto ustanowione na pamiątkę wypędzenia Polaków z Kremla w 1612 r.).
Wieści ze wschodu
22.10.2013 8:17


Syria w rosyjskiej Unii Celnej?

Wicepremier syryjskiego rządu Qadri Jamil ujawnił, że Damaszek prowadzi negocjacje z Moskwą w zakresie wstąpienia do Unii Celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi.
Wieści ze wschodu
21.10.2013 15:20


UE w obronie Litwy przed sankcjami Moskwy?

Komisja Europejska złożyła do Światowej Organizacji Handlu wniosek o zbadanie „dyskryminacyjnych środków” podjętych przez Rosję w stosunku do litewskiego przemysłu mleczarskiego.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.