Wieści ze wschodu
07.09.2013 18:31


Kazachstan: imigranci poszukiwani?

W czasie, gdy Moskwa wydała cichą wojnę nielegalnym imigrantom, przede wszystkim z Azji Środkowej, kazachskie władze wprowadzają prawo ułatwiające ich zatrudnianie.
Wieści ze wschodu
07.09.2013 15:27


Armenia: biją opozycjonistów sprzeciwiających się unii z Rosją?

Dwóch znanych obrońców praw człowieka, niezwiązanych z którąkolwiek z partii opozycyjnych, zostało pobitych przez nieznanych sprawców. Obydwaj poszkodowani trafili do szpitala.
Wieści ze wschodu
07.09.2013 13:11


NATO usatysfakcjonowane ze współpracy z Rosją

Robert Pszczel, szef Biura Informacji NATO w Moskwie, nie ukrywa, że centrum przeładunkowo-tranzytowe Sojuszu, które znajduje się w rosyjskim Uljanowsku, dobrze spełnia swoją rolę.
Wieści ze wschodu
07.09.2013 10:25


Gruziński premier tłumaczy się z „euroazjatyckich ambicji”

Na początku bieżącego tygodnia Bidzina Iwaniszwili stwierdził, że nie wyklucza udziału Gruzji w Unii Euroazjatyckiej, promowanej przez Rosję. Wypowiedź premiera wywołała polityczną burzę.
Wieści ze wschodu
06.09.2013 19:12


Putin szuka porozumienia z Japonią?

W czasie spotkania z japońskim premierem Shinzo Abe, Putin powiedział m.in. że w kwestii zawarcia traktatu pokojowego pomiędzy obydwoma krajami (Japonia i Rosja nie podpisały porozumienia pokojowego po II Wojnie Światowej) należy zastosować zasadą znaną z judo, o nazwie hikiwake – „bez wygranego, bez przegranego”.
Wieści ze wschodu
06.09.2013 14:06


Syria: czeczeńscy bojownicy odcinają się od Al-Kaidy

Grupa czeczeńskich bojowników, walczących po stronie Wolnej Armii Syrii, ogłosiła wyjście z organizacji Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie, związanej z Al-Kaidą.
Wieści ze wschodu
06.09.2013 9:32


Spięcie na linii Pekin-Moskwa?

Pojawiły się pierwsze efekty bezprecedensowej wizyty przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej w krajach Azji Środkowej. Chińczycy podpisali umowę na dostawy gazu z Turkmenistanem. Dzień później Gazprom poinformował, że odkłada rozpoczęcie budowy gazociągu, który miał połączyć pola gazowe Syberii z Chinami.
Wieści ze wschodu
05.09.2013 16:57


Rosyjska plaga plagiatów

Dziesięć procent prac doktorów nauk historycznych, opracowanych w Rosji od 2000 r., to plagiaty – wynika z danych przedstawionych przez pracowników Rosyjskiej Biblioteki Państwowej.
Wieści ze wschodu
05.09.2013 13:12


Ruszy proces niedoszłego „mordercy Putina”?

Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli moskiewskiego sądu miejskiego proces Ilji Pjanzina, oskarżonego w lutym 2012 r. o planowanie zamachu na Władimira Putina, rozpocznie się już 6 września.
Wieści ze wschodu
05.09.2013 9:03


Putin pozazdrościł Obamie? Również chce spotkania z działaczami LGBT

Rosyjski prezydent wyraził gotowość do spotkania z przedstawicielami społeczności gejowskiej w Federacji. Dodał, że rosyjscy homoseksualiści są w „pełni szanowanymi obywatelami” Rosji.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.