W 2013 r. Ukraina zmniejszy zapotrzebowanie na rosyjski gaz o 12 procent

Plany ukraińskiego rządu względem sektora energetycznego przedstawił minister energetyki Jurij Bojko. 

20.10.2012 16:55

Zgodnie z planem w 2012 r. zmniejszono zapotrzebowanie na gaz o piętnaście procent. Rząd Ukrainy zamierza kontynuować tę politykę w przyszłym roku i planuje ograniczyć zapotrzebowanie o dalsze dwanaście procent. Według Jurija Bojko takie efekty przynosi wprowadzenie programu całkowitej zmiany „bilansu energetycznego kraju”. „Dla przykładu zaprzestaliśmy wykorzystywania gazu do produkcji energii elektrycznej, zamiast niego wprowadzamy węgiel i energię jądrową. Polityka ta, prowadzona w oparciu na nasze własne możliwości produkcyjne, będzie kontynuowana” – zapewnia minister. „Chcielibyśmy doprowadzić nasz kraj do całkowitej niezależności energetycznej w perspektywie dziesięciu najbliższych lat” – zapowiada.

Tymczasem Aleksy Miller, szef rosyjskiego „Gazpromu”, stwierdził, że Ukraina podpisała wcześniej odpowiednie zobowiązania, które będą mogły stanowić podstawę do roszczeń na drodze prawnej. „Chciałbym podkreślić, że Ukraina musi pobrać tyle gazu, aby nie było problemów w zimie. Powinna więc gromadzić zapasy gazu, aby nie było żadnych przerw w dostawach. Żadnych porozumień z Ukrainą, dotyczących zmniejszenia jej zapotrzebowania na surowiec, jak na razie nie ma” – wyjaśnił przedstawiciel rosyjskiego giganta gazowego.

 

Źródło: regnum.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.