Ukraina bliżej NATO

Ukraińska edycja „Kommiersanta” ujawniła tajny dokument z harmonogramem spotkań na rok 2011 pomiędzy Ukrainą a przedstawicielami NATO.

21.06.2011 15:31

Z odtajnionych zapisów wynika, że Janukowycz w kwestiach kontaktów z Sojuszem Północnoatlantyckim jest bardziej aktywny niż jego poprzednik. Według harmonogramu, który został przyjęty w ramach komisji Ukraina-NATO 23 lutego, na 2011 rok zaplanowano aż 64 spotkania.

Za zamkniętymi drzwiami omawiano dotychczas kwestie bezpieczeństwa regionu Morza Czarnego, przyszłość stacjonującej w Sewastopolu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, problem tarczy antyrakietowej, sytuację w Naddniestrzu, bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy oraz reformę ukraińskich struktur wywiadowczych.

Szczególnie interesujący dla Moskwy powinien być ten ostatni punkt, jak też fakt, że według dokumentu Ukraińcy konsultują swoje posunięcia w polityce zagranicznej z NATO. Według autora artykułu, który omawia opublikowane dokumenty, może to oznaczać, iż „krótkotrwała idylla w stosunkach pomiędzy Rosją a Ukrainą, która rozpoczęła się wraz z przejęciem władzy przez Wiktora Janukowycza, dobiega końca”.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.