Rosja sprzeciwia się ingerowaniu w sprawy Egiptu i…

W Kairze przebywał specjalny wysłannik prezydenta na Bliskim Wschodzie i zarazem wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Aleksandr Sałtanow.

10.02.2011 18:06

Sałtanow powiedział, że Rosja sprzeciwia się obcej ingerencji w procesy, które zachodzą obecnie w Egipcie. Władze rosyjskie obawiają się, według ministra, że „wpływ z zewnątrz na sprawy wewnętrzne może mieć odwrotny skutek od zamierzonego, może zdezorientować uczestników wydarzeń”. Wszelkie zmiany w jakimkolwiek kraju na świecie powinny zachodzić z woli jego narodu. „To jest nasze pryncypialne stanowisko” – podkreślił Sałtanow.

Tymczasem, jak donoszą rosyjskie agencje informacyjne, specjalny wysłannik prezydenta, udał się do Kairu, aby przekazać Hosniemu Mubarakowi „ustną wiadomość od prezydenta Rosji”. Sałtanow spotkał się także z wiceprezydentem Egiptu Omarem Sulejmanem, który jest odpowiedzialny za negocjacje z opozycją. Sam prezydent Rosji rozmawiał z Mubarakiem 3 lutego. Zgodnie z informacjami oficjalnymi, wyraził życzenie, aby sytuacja w Egipcie została rozwiązana za pomocą pokojowego dialogu.

 

Źródło: rian.ru, rian.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.