Plan prywatyzacji sektora państwowego w Rosji

Plan, opracowany jak na razie do 2013 r., zostanie omówiony podczas najbliższego posiedzenia rządu Federacji – zapowiedział premier Dmitrij Miedwiediew. 

21.10.2012 9:07

Podczas kolejnego spotkania dotyczącego postępów programu prywatyzacyjnego Miedwiediew podkreślił, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, „pomimo obecnych trudności makroekonomicznych”, doszło do sprzedaży akcji kilku dużych przedsiębiorstw państwowych. Przypomniał przykład „Sbierbanku” – we wrześniu w ręce prywatne trafiło ponad siedem procent akcji tej największej rosyjskiej instytucji finansowej. Ich wartość oceniono na ponad pięć miliardów dolarów. „To jedna z największych akcji transformacji własności w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Jej uczestnikami były liczne fundusze oraz prywatni inwestorzy. To dowód na zaufanie do naszej gospodarki i procesów transformacji w niej zachodzących” – wyjaśnił premier.

Teraz, jak podkreśla Miedwiediew, rząd czeka praca nad zoptymalizowaniem struktury własnościowej państwa, tak by prywatyzacja majątku nie wpłynęła negatywnie na jego funkcjonowanie. Jak zauważył premier, sam proces transformacji nie jest istotny jedynie ze względu na pokaźne wpływy do budżetu centralnego, ale ma przede wszystkim znaczenie jako dążenie do przeprowadzenia głębokich zmian w fundamentach gospodarki rosyjskiej.

 

Źródło: regnum.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.