NATO popiera integralność Gruzji

Rasmussen wzywa też Rosję do anulowania uznania niepodległości Osetii Południowej i Abchazji.

07.07.2011 15:53

Dziennikarze kremlowskiego czasopisma „Rossijskaja gazieta” przeprowadzili wywiad z sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem. Rosjanie zapytali m.in., czy natowska reakcja na wydarzenia z sierpnia 2008 r. „nie była pochopna i emocjonalna”. Istotną kwestią dla dziennikarzy było także „dlaczego decyzja o zawieszeniu kontaktów z Rosją w tym czasie podjęta została przed pojawieniem się profesjonalnego i zrównoważonego raportu na temat wydarzeń na Kaukazie”. Rasmussen odpowiedział nie przejmując się formułą pytań, zadanych z wyraźną tezą.

Po pierwsze sekretarz podkreślił, że „NATO nie jest organizacją emocjonalną”. Decyzję w sprawie wojny gruzińskiej podjęto zaś wyłącznie w oparciu o „nasze zasady długoterminowe”. „Nie zmieniliśmy ich do dnia dzisiejszego. NATO w pełni popiera suwerenność Gruzji i jej integralność terytorialną w granicach uznanych przez opinię międzynarodową” – wyjaśnił Rasmussen. „Nadal będziemy ponaglać Rosję, aby anulowała swoje uznanie Osetii Południowej i Abchazji za niepodległe państwa” – dodał.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.