Myśli nowoczesnego endeka - spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem w Krakowie

Artystyczne Koło Naukowe „Stacja Twórcza”, oraz Klub Inicjatyw Kulturalnych „Riposta” zapraszają na spotkanie z red. Rafałem Ziemkiewiczem – dziennikarzem, publicystą i pisarzem, poświęcone nowej książce autora: „Myśli nowoczesnego endeka”. 

27.11.2012 13:07

Teksty red. Ziemkiewicza ukazywały się w Newsweeku, Wprost, Polityce i Przewodniku Katolickim. Aktualnie jego felietony publikują Rzeczpospolita, Uważam Rze, Niezależna, Gazeta Polska oraz portal Interia.pl.

Pisze o sobie: „Urodziłem się pod znakiem zakazu wjazdu i tak zostało. Należę do starszych, niewykształconych i z małych miasteczek, niezadowolonych z transformacji politycznej i z III RP oraz sfrustrowanych rozbieżnością między nadziejami i obietnicami sprzed 20 lat a ich realizacją. Szanuję tylko te autorytety, których szanować się nie opłaca. Odrzucam z góry argumenty "wszyscy wiedzą", "trzeba być w zgodzie z nowoczesnością, modą, postępem etc." 

Spotkanie poprowadzi prof. Krzysztof Koehler: poeta, eseista, krytyk literacki, publicysta oraz wykładowca akademicki (m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademii Ignatianum). Jeden z najważniejszych poetów pokolenia „brulionu”. Publikuje na łamach wielu czasopism – Arcana, Pressje, Fronda. W latach 2006-2011 był dyrektorem TVP Kultura.
Piątek, 30 listopada 2012 r.
ul. Kopernika 26, Aula Ignatianum.

www.facebook.com


Ostatnie wiadomości z tego działu

Jubileusz 90. urodzin prof. Jana Prokopa

W 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Spotkanie z profesorem Jakubem Politem 29 września 2020

Attila Jamrozik (1944-2019) In Memoriam

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.