Komsomolskaja Prawda: mimo wątpliwych argumentów polscy politycy są zaniepokojeni

Informacje podane w dzisiejszym dzienniku „Rzeczpospolita” nie zostały na razie przez większość rosyjskich mediów przytoczone. Tabloidowa gazeta podaje to jako polską „rewelacje” oraz „przypomina” czytelnikom, że samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się z powodu mgły. 

30.10.2012 14:46

„Komsomolskaja Prawda” przytacza informacje „Rzeczpospolitej” i kwestionuje je: gdyby to był wybuch, to co ze śladami na miejscu katastrofy, które wyraźnie wskazywały ścinanie drzew przez samolot? Gdyby miał miejsce wybuch, to maszyna po prostu by się rozleciała – twierdzą dziennikarze. Podają też, że „wybuch zostawiłby przecież wyraźne ślady na samolocie” sugerując, że wrak został należycie zbadany i śladów eksplozji nie znaleziono. Komsomolskaja Prawda przypomina ustalenia śledztwa i wspomina, że winni byli urzędnicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, oraz członkowie polskiej ambasady w Moskwie, którzy źle przygotowali wizytę.„Międzynarodowy Komitet Lotniczy MAK uznał, że prezydencki Tu-154 rozbił się z powodu gęstej mgły" - tłumaczy rosyjska prasa.

Gazeta podaje, że „mimo wątpliwych argumentów polscy politycy są bardzo zaniepokojeni a premier Donald Tusk „czeka na ostateczne wyniki badania”. Dziennik uprzedza, że polscy politycy chcą wznowić pracę komisji badającej przyczyny katastrofy.

 

Źródło: kp.ru

(MJ)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Ihsibh
31.10.2012 10:01

Tylko czekac jak w Polsce bedzie nagla fala samobojstw, rzod bedzie wszystko robil by utrzymac wladze w kraju. Nigdy tak zle nie bylo w Polsce po 1989 roku jak jest teraz. Jak rusko sprzedadzo azoty, to juz wogole nie bedziemy mogli wydobywac gazu, i oczywiscie rzod bedzie dla komuchow pracowal.

Polo
31.10.2012 9:58

Histori sie nie da zmienic, juz niedlugo wszystkie brudy wyjdo na swiatlo dzienne. Caly PO ski rzod ma teraz krew na rekach.
Ciekawe czy Radek Sikorski zapyta o Azyl a Wielkie Brytani, przeciez do niedawna mial Brytyjski Paszport.

Lampa Karbidowa
30.10.2012 11:20

UWAGA, NIE DAJMY SIĘ SPROWOKOWAĆ KOLEJNYM WIADOMOŚCIOM, GNIEW JEST NAJGORSZYM DORADCĄ, SYPIE SIĘ TUSK I EKIPA, CZEKAĆ W GOTOWOŚCI ALE NIE RZUCAĆ SIĘ PRZED SZEREG.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.