"Kommiersant" o sprawie raportu MAK

Zawartość aż 148 z 210 stron raportu MAK dotyczącego katastrofy smoleńskiej spotkała się z krytyką strony polskiej - relacjonuje w artykule zatytułowanym „Katastrofa wróciła do Rosji” internetowa strona gazety „Kommiersant”.

18.12.2010 21:13

Sprzeciw strony polskiej, w pierwszej kolejności, wywoływać ma zawarta w raporcie ocena roli rosyjskich kontrolerów lotu w przebiegu tragicznych wydarzeń. Zdaniem „Kommiersanta”: „...dążenie MAK-u, by dowolnymi sposobami odciągnąć podejrzenia od kontrolerów, podyktowane, w sposób widoczny, względami politycznymi, a nie dochodzeniowymi, doprowadziło właśnie do międzynarodowego skandalu...”. Z perspektywy polskiej, obecność w rosyjskich mediach podobnych w tonie opinii, stawia w interesującym położeniu część naszych komentatorów, często bezkrytycznie akceptujących sposób prowadzenia śledztwa przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy.

 

Źródło: kommersant.ru

(AJ)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.