Dr Morawiec do Verhofstadta: kimże pan jesteś? Pierwszym sekretarzem nowego Kremla w Brukseli? (wersja polska i angielska)

Dr Elżbieta Morawiec wysłała list do belgijskiego polityka, Guya Verhofstadta, który stał w awangardzie ataków na Polskę i rząd Beaty Szydło. Publikujemy dwujęzyczną wersję listu.
24.01.2016 18:35

Mister Verhofstadt,

As a citizen of Poland I know much more about the history of Europe that you can imagine. I know, for example, where the first giant genocide in the world took place. It was in Kongo, during the reign of your king, Leopold II. There were about 10 millions of victims of your king’s greed. Joseph Conrad, an English writer of Polish origin, described this crime in his novel entitled “Heart of Darkness” (“Jądro ciemności”). Your small country has existed for ca. 180 years. Poland has existed since 966! It was Poland that established the real principles of democracy and tolerance at the Council of Constance in 15th century, through Polish envoy, Paweł Włodkowic! And now, you dare teach us democracy, Mister Verhofstad?! You aim to influence the results of Polish democratic elections by force? And who are you to do such a thing? Perhaps a new First Secretary of Brussels-based Kremlin 2.0? You dare support the smallest oppositional Polish party? The leader of this party doesn’t even know the most important religious holidays in his own country and believes that there were six kings visiting Jesus after His birth.

There is no doubt whatsoever as to your – and your acolytes’ – real intentions, Mister Verhofstadt, and that is to destroy the new Polish government and the parliament, chosen by the nation in free, democratic elections. You should be ashamed for such a Europe, Mister Verhofstadt.

Polish citizen, dr Elzbieta Morawiec
_____

 

Panie Verhofstadt,

Jako obywatelka Polski wiem znacznie więcej o historii Europy niż jest Pan w stanie sobie wyobrazić. Wiem na przykład, gdzie miało miejsce pierwsze gigantyczne ludobójstwo na świecie. Było to w Kongo, podczas panowania Waszego króla, Leopolda II. Około 10 milionów czarnoskórych ofiar wielkiego bogacenia się Pańskiego króla. Joseph Conrad, angielski pisarz o polskich korzeniach, opisał to w opowiadaniu „Heart of Darkness” („Jądro ciemności”). Śmie pan wspierać najmniejszą z najmniejszych partii opozycyjnych? Jej lidera, który nie zna najważniejszych świąt religijnych we własnym kraju i sądzi, że pokłon Jezusowi składało sześciu króli?Pański mały kraj istnieje istnieje około 180 lat, Polska zaś – od 966 roku! Polska w XV wieku zainicjowała na soborze w Konstancji, ustami polskiego prawnika, Pawła Włodkowica, prawdziwe zasady demokracji i tolerancji. I obecnie śmie pan uczyć nas demokracji, panie Verhofstadt? Chce Pan wywrzeć wpływ, by zmienić wynik demokratycznych wyborów w Polsce poprzez użycie siły? A kimże Pan jesteś? Jakimś nowym pierwszym sekretarzem tworzącego się w Brukseli Kremla 2.0?

Śmie pan wspierać najmniejszą z najmniejszych partii opozycyjnych? Jej lidera, który nie zna najważniejszych świąt religijnych we własnym kraju i sądzi, że pokłon Jezusowi składało sześciu króli?

Nie ma wątpliwości co do Pańskich intencji, Panie Verhofstadt, oraz intencji Pańskich akolitów, z którymi chce Pan zniszczyć nowy polski rząd, i nowy, wybrany przez naród parlament – w wolnych i demokratycznych wyborach. Wstydź się Pan takiej Europy, Panie Verhofstadt,

Obywatelka polska, dr Elżbieta Morawiec


Ostatnie wiadomości z tego działu

Głos starego wyborcy z myślą o młodszych

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

Komentarze (13)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Grzeg
17.11.2016 22:14
Wielkie dzięki dla Pani. To co Pani robi to jest na prawdę świadectwo prawdziwego Polaka.
MarkD
17.11.2016 22:10
Niedawno zaczął kłamać że PiS robi czystki w tych instytucjach w których w ogóle nie miały miejsca. No właśnie, czystki to były za belgijskiego króla Leopolda II - ponad 10 mln ludzi w Kongo, a teraz stoi pomnik tego króla przed europarlamentem. A za Guja premiera wydano zbrodniarzowi złotą monetę (2007r.) - obrońcy praw człowieka w obsranych portkach ... psia krew.
Tomasz Morawiec
23.03.2016 22:45
Trafne spostrzeżenia, trafna reakcja. Pozdrawia rodzina Morawców z Kostrzyna n.O., Sulęcina, z ... całego świata.
wowosz
13.03.2016 23:24
Nie tylko najmniejszą ale i najpodlejszą. Dziękuję za ten list Pani Elżbiecie Morawiec z całego serca!
mik
13.03.2016 18:38
niestety,obecna opozycja ma dobre układy z unią,chodząc na jej pasku.dla szmalu gotowi sa zaprzedać własny kraj.
ArtoisduQ
08.02.2016 21:50
Ja dodam że on jest z Gandawy z Flamandii. To stamtąd wywodziła się olbrzymia część tzw. Legionu Flamandzkiego SS a potem SS Volunteer Division Langemarck 27 Ochotniczej Dywizji SS. Flamandowie masowo kolaborowali z Hitlerem. I bez nadzoru Niemców wywieźli swoich sąsiadów Żydów do obozów - między innymi Treblinki! On uchodzi jak jego brat za liberała. Pewnie nim jest. Ale skąd pochodzi, jakich miał sąsiadów? Z pewnością niejednego flamandzkiego faszystę i degenerata przeświadczonego o swojej misji cywilizacyjnej wśród Słowian tak jak w Kongo o czym wspomniała pani Morawiec. Niech powie ilu esesmanów i ich rodzin miał za sąsiadów i w rodzinie? Niemożliwe żeby ich nie miał! Ktoś Żydów w Gandawie wsadził do pociągów i skąd się wzięło tysiące wśród niech "światłych obywateli Gandawy" w ochotniczej dywizji grenadierów pancernych - doborowej,
Varan
26.01.2016 18:31
Dziękuję Pani. Sam również napisałem w podobnym tonie, własnymi słowami, żeby nie pomyślał że to spam. Każdy może kto zna język angielski lub niemiecki albo francuski. Należy pisać do nich, nawet zasypywać im skrzynki mailowe, żeby nie sądzili że tylko pojedyncze osoby piszą. Powinniśmy wspólnie, razem walczyć o naszą pozycję, o naszą godność. Muszą się przekonać, że jesteśmy wspólnotą, która śledzi to co mówią wrogowie Polski i nie pozostawiamy tego bez echa. Wszak, milczenie jest zgodą.
Danuta
25.01.2016 19:24
Myślę, że znacznie zasadniej było by przypomnieć temu niekulturalnemu i szpetnemu z urody / szczególnie dzieci mogą się bać/ panu, że GDYBY NIE POLSKA W 1920 ROKU jego kraj byłby w kołchozie, on nosiłby łapcie, sterczał w kolejkach po papier toaletowy, czytałby wyłącznie "Prawdę" / nie wyklucza się że z zamiłowaniem!/. Nieuprawniona pycha komunizującego się hybrydowo "Zachodu", mianującego się "Europą" doprowadzi go do tego poziomu. Jak mamy ich jeszcze raz ratować - jeśli tego nie chcą?
Danuta
25.01.2016 19:21
W 1920 uratowaliśmy tę bezmyślną komunizującą "Europę" od łapci, kolejek po ochłap jadła i podcierania czego trzeba "Prawdą"!!! Widzimy dziś takich "mędrców" inaczej urodziwych. Terzeba im TO objaśnić, że ich pycha i zdrada po wojnie i aż do dziś są żałosne.
JAD
25.01.2016 18:33
SZACUNEK WIELKI I DZIĘKUJĘ.
ZdZ to dla Ciebie :)
25.01.2016 15:55
"VERHOFSTADT Guy" <guy.verhofstadt@europarl.europa.eu>;
ZdZ
25.01.2016 15:12
gdzie można zdobyć adres mailowy tegoż gościa?
(po)ruta
25.01.2016 11:29
BRAWO Pani Dr Morawiec !! Takimi listami o podobnej, a wręcz jeszcze bardziej ostrej formie powinniśmy zasypywać tego pedała setkami dziennie !

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.