Wicepremier Ukrainy: potrzebny program oszczędności energii

Serhij Tihipko odnosi się do umowy gazowej z Rosją zawartej przez Julię Timoszenko w poprzedniej kadencji.

18.06.2012 13:17

15 czerwca ukraiński polityk nazwał posunięcie Timoszenko „golem samobójczym dla Ukrainy” i zapowiedział, że „gospodarka Ukrainy, aby wyjść z trudnej sytuacji, w której znalazła się w wyniku niekorzystnej umowy z Rosją, musi wprowadzić program oszczędzania energii”. Te słowa padły podczas wizyty dygnitarza po wizycie w firmie energetycznej Zoria-Mashproekt. Konsekwencją trudnej sytuacji energetycznej ma być także wstrzymanie dodatków do emerytur. Wicepremier zapowiedział, że konieczny jest przegląd umów z Rosją, jednakże nie będzie to łatwe, gdyż rosyjski partner nie będzie chętny do jakichkolwiek zmian, skoro umowa jest dla niego korzystna.

Julia Timoszenko od sierpnia 2011 przebywała w areszcie, następnie w grudniu została skazana na 7 lat więzienia.

Portal ARCANA już od grudnia 2010 roku informował, że była premier Ukrainy spodziewa się „terroru” wymierzonego w swoją osobę. Od półtora roku główne powody kryzysu na Ukrainie przypisuje się byłej premier. Jest ona pierwszym ex-premierem w Europie Wschodniej osadzonym w więzieniu.

 

Źródło: regnum.ru

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.