Sprawa Syrii: demonstracja antyturecka w Rosji

W Kazaniu doszło do manifestacji przeciwko interwencji w Syrii. Demonstranci protestowali jednakże nie pod placówką amerykańską, a pod konsulatem Turcji.
12.09.2013 12:03

W pikiecie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele rosyjskich nacjonalistów, rosyjskich organizacji społecznych w Tatarstanie, a także członkowie młodzieżówek proputinowskich. Demonstracja odbyła się pod konsulatem Turcji. Jak tłumaczyli organizatorzy wydarzenia, Ankara „popiera niemoralną i agresywną politykę USA”. Na transparentach można było przeczytać (przede wszystkim po angielsku): „Amerykanie! Powstrzymajcie swój rząd!”, „Syria i Rosja przeciwko wahabitom!”, „Erdogan (turecki premier – red.) – użyj mózgu!”.

Według większości rosyjskich analityków Tatarstan, którego stolicą jest Kazań, to jeden z tych regionów Rosji, obok republik kaukaskich, który jest najbardziej podatny na oddziaływanie propagandowe islamistów, w tym wahabitów. Demonstracja, na której pojawiło się wiele kojarzonych z rosyjskimi nacjonalistami czarno-złoto-białych sztandarów cesarskich, miała znaczenie nie tylko zewnętrzne, ale również wewnętrzne – zamieszkujący Tatarstan przedstawiciele środowisk rosyjskich chcieli w ten sposób wyrazić swój protest przeciwko tatarskim i kaukaskim zwolennikom radykalnego islamu.

Źródło: regnum.ru

(Błażej Cecota)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


“tão mau” é por certo uma criatura que por despeito ou qualquer outro vil sent
13.05.2016 23:14
“tão mau” é por certo uma criatura que por despeito ou qualquer outro vil sentimento se arroga a substituir a justiça. Os pais mataram a criança? Foi raptada? Dificilmente o saberemos e em boa parte &#g8s0;8raça2ࢭ ao Senhor Amaral.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.