Rosyjskie śledztwo: obrończynię praw Czeczenów zabił… Czeczen

Rosjanie złapali podejrzanego o zabójstwo Anny Politkowskiej.

01.01.1970 19:42

Oskarżonym o zamordowanie dziennikarki został 38-letni mieszkaniec Czeczenii Rustam Machmudow. Zatrzymano go 31 maja na terenie kaukaskiej republiki. 1 czerwca został przewieziony do Moskwy.

Według przedstawicieli rosyjskich organów ścigania, Machmudow ukrywał się wiele lat w Belgii. W ostatnim okresie postanowił jednak wrócić w rodzinne strony. Przebywał w domu swoich rodziców. Tam odnaleźli go rosyjscy funkcjonariusze.

Politkowska została zamordowana w 2006 r. a Machmudow znajdował się na liście poszukiwanych przez organy federalne od 1999 r. Rosyjscy obrońcy praw człowieka uważają, że władze chcą uczynić z Czeczeńca typowego kozła ofiarnego, aby ukryć prawdziwych mocodawców zabójstwa znanej dziennikarki. 

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.