Rosyjski dyplomata zginął w Abchazji

Pracownik rosyjskiego konsulatu w Abchazji został zastrzelony w stolicy separatystycznej republiki, Suchumi.
10.09.2013 10:41

Zgodnie z raportem miejscowej policji rosyjski dyplomata został zaatakowany wczesnym rankiem 9 września pod domem, w którym mieszkał. Wraz z żoną udawał się właśnie do miejsca swojej pracy. Zabity to trzydziestosześcioletni pierwszy sekretarz konsulatu Dimitrij Wiszerniew. Żona dyplomaty została ranna i trafiła do szpitala. Jak informują miejscowe służby, na razie nie udało się ustalić tożsamości napastników.

Rosyjski konsulat w Abchazji, podobnie jak w Osetii Południowej, działa od 2008 r., kiedy to po zwycięskiej (głównie dzięki rosyjskiej pomocy) wojnie z Gruzją obydwie republiki autonomiczne ogłosiły niepodległość.

Źródło: rferl.org

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.