Rosja: przywracają „prawo krwi”?

Rosyjska Duma przyjęła w pierwszym czytaniu prezydencki projekt dotyczący walki z terroryzmem. Zgodnie z nim za działalność terrorysty może odpowiadać jego rodzina.
19.10.2013 15:38

Według nowej ustawy rodzina terrorysty będzie zmuszona wypłacić odszkodowanie poszkodowanym przez jego działalność. Przewiduje się również wprowadzenie ustawowo zagwarantowanej weryfikacji legalności pochodzenia majątku najbliższej rodziny danego terrorysty, a także osób „których życie i zdrowie jest dla niego ważne w związku z bliskimi relacjami osobistymi”.

Oprócz tego wprowadzono także sankcje za udział w szkoleniu „o charakterze terrorystycznym” – pozbawienie wolności od 5 do 10 lat oraz grzywnę do pół miliona rubli. Za organizację zamachu przewidziano karę więzienia od 10 do 15 lat oraz grzywnę do miliona rubli. Za udział w zamachu grozi od 5 do 10 lat oraz grzywna do pół miliona rubli.

Przewidziano jednocześnie, że osoby, które dobrowolnie poddadzą się władzom, mogą zostać ułaskawione, pod warunkiem, że nie były zamieszane w działania przestępcze innego rodzaju.

Źródło: kavkaz-uzel.ru

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.