NATO usatysfakcjonowane ze współpracy z Rosją

Robert Pszczel, szef Biura Informacji NATO w Moskwie, nie ukrywa, że centrum przeładunkowo-tranzytowe Sojuszu, które znajduje się w rosyjskim Uljanowsku, dobrze spełnia swoją rolę.
07.09.2013 13:11

„NATO jest usatysfakcjonowane z umowy dotyczącej użytkowania bazy tranzytowej w rosyjskim Uljanowsku. Centrum przeładunkowe pomaga wydatnie w operacji wycofania wojsk Sojuszu z Afganistanu” – powiedział Robert Pszczel, dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie, podczas piątkowej konferencji prasowej.

Pszczel zaprzeczył tym samym doniesieniom prasowym, z których wynika, że przedstawiciele ośrodków decyzyjnych Sojuszu uważają bazę za zbyt drogą. „Dla nas nic się nie zmieniło, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy” – podkreślił.

Przedstawiciel NATO w Moskwie stwierdził również, że istnieją duże szanse na współpracę floty rosyjskiej z marynarkami krajów Sojuszu podczas przyszłorocznych ćwiczeń na morzu. „Sześć okrętów NATO, z Norwegii, Estonii, Niemiec, Belgii, Holandii i Polski przybędzie do Petersburga pomiędzy 10 a 14 października. Będzie to dobra okazja do związania bliższych relacji” – dodał Pszczel.

Źródło: ria.ru

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.