Inicjatywa uczczenia w Polsce 100-lecia urodzin Ronalda Reagana

Inicjatywa uczczenia w Polsce 100-lecia urodzin Ronalda Reagana przypadających 6 lutego 2011 roku jest akcją obywatelską skierowaną do wszystkich, którym bliskie są wartości, którym hołdował Prezydent Reagan i którzy doceniają jego niezaprzeczalny wkład w obalenie komunizmu i odzyskanie przez Polskę wolności.

01.02.2011 19:45

Celem organizatorów jest oddanie hołdu i wyrażenie wdzięczności Prezydentowi Ronaldowi Reaganowi oraz wykorzystanie 100-lecia urodzin do przypomnienia opinii publicznej w Polsce jego postaci, zasług i ideałów, którym był wierny.

Zapraszamy wszystkich do wpisywania się do Księgi Pamiątkowej, która po zamknięciu akcji zostanie wydrukowana i przekazana do Biblioteki Ronalda Reagana w Stanach Zjednoczonych. Wpisów można dokonać na tej stronie: ofensywawolnosci.pl

Poniżej program krakowskich obchodów:

*12 stycznia 2011 r. Rada Miasta Krakowa przyjęła specjalną rezolucję skierowaną do Biblioteki Ronalda Reagana oraz do organizatorów akcji obywatelskiej „ofensywawolności.pl” w sprawie uczczenia w Polsce 100. rocznicy urodzin Ronalda Reagana.
*4 lutego 2011 r. w Auli Małej Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się konferencja „Krucjata wolności Ronalda Reagana” organizowanej przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i inicjatywę „100-lecie urodzin Ronalda Reagana”.
*5 lutego 2011 r. W krakowskim Klubie Still, (ul gołębia 8) o godzinie 17.00 rozpocznie się specjalna impreza związana ze stuleciem narodzin Ronalda Reagana.
*6 lutego 2011 r. w kościele św. Barbary w Krakowie, Mały Rynek 8 (wejście od Placu Mariackiego) o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta za duszę ś.p Ronalda Reagana.„Najbardziej szczególną cechą narodu polskiego jest to, że gdziekolwiek był,
zawsze pozostawał wierny i odważny pasją wiary i wolności”.

Ronald Reagan, 28 września 1988 r.

 

100 rocznica urodzin Ronalda Regana – wpisz się do księgi pamiątkowej


Ostatnie wiadomości z tego działu

Jubileusz 90. urodzin prof. Jana Prokopa

W 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Spotkanie z profesorem Jakubem Politem 29 września 2020

Attila Jamrozik (1944-2019) In Memoriam

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Ewakropkapl
04.02.2011 16:39

Ronald Reagan, obok Jana Pawła II, to ten, który przyczynił się do nadzwyczajnego pokonania "imperium zła" i nowego porządku w Polsce i Europie. Polacy muszą o tym pamiętać.

BERET
01.02.2011 18:39

Żaden z światowych polityków nie zrobił nigdy dla Polski tyle co Reagan!
http://www.youtube.com/watch?v...
Dziękujemy Panie Prezydencie!

Swój
01.02.2011 16:58

Świetna idea! A najciekawsze jest to że współpracują tutaj różne prawicowe środowiska!
Nadchodzi czas by zewrzeć szeregi!


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.