Nowości książkowe
06.10.2021 8:52


Nowość! Jakub Polit "Smutny kontynent. Epizody i sylwetki z dziejów Azji Wschodniej w XX w."

Po niemal 20 latach prezentujemy nową, poszerzoną i uzupełnioną wersję książki!
Nowości książkowe
17.08.2021 12:49


Nowość! Krzysztof Budziakowski "My, polani" i inne szkice

Ten zbiór esejów stanowi kolejny wysiłek Autora w ramach jego prywatnego programu mającego na celu uzyskanie przez Polskę jak najdalej idącej suwerenności. Nie sposób nie zgodzić się z przedstawioną przez niego diagnozą - potrzebne jest głębokie przewartościowanie sposobu myślenia i działania Polaków. (ze wstępu prof. Kazimierza Dadaka)
Nowości książkowe
05.08.2021 10:27


Nowość! Tadeusz Witkowski "Sens dziedziczenia. Myśli o polskim etosie poetyckim XX wieku".

Nowości książkowe
12.07.2021 12:42


Nowość! Zbigniew Lohmann "Wspomnienia 1900-1939"

Niedaleko Zawady był majątek Biała Błotna. Właścicielem był baron Roman Ketlicz Rayski. Starszy był ode mnie o 30 lat, ale byliśmy po imieniu. Skończył prawo w Wiedniu. O rolnictwie nie miał pojęcia, nie lubił tego zawodu i w ogóle wsi. Przyjaźnił się z moimi rodzicami i często bywał w Podlesiu po kilka dni, przeważnie wtedy kiedy wracał z podróży. Konie przychodziły po p. Romana wasągiem w półkoszkach i stały w stajni. Zatrzymywaliśmy go zawsze, bo był bardzo atrakcyjny, starszy resursowy pan, dowcipny, umiejący opowiadać, świetnie ułożony. Pisywał wiersze okolicznościowe, patriotyczne, sonety śląskie lub piosenki w tym samym duchu. Deklamował je lub śpiewał. Najlepiej mu się pisało wiersze przy młócce zboża w takt warczenia bębna. Kazał sobie przynosić fotel, zagłębiał się w poezji, a wtedy robotnicy kradli zboże. (fragment Wspomnień)
Nowości książkowe
09.06.2021 13:19


Nowość Wydawnictwa ARCANA! Wojciech Starzyński "Pielgrzym przed bramą"

Poezja Starzyńskiego wyrosła z tego jedynego prawdziwego i w pełni męskiego przeczucia daremności życia. Daremności, którą musimy pokonać, a w gruncie rzeczy pokonywać stale, w nieustającym mierzeniu się ze sobą samym, z entropią materii, z kulturą, prowokującą coraz częstsze poczucie zaniechania, opuszczenia rąk, acedię wreszcie, będącą tragicznym znamieniem nie tylko krajów Południa, ale także i tych innych. A w zasadzie nas wszystkich, których od dawna trapi poczucie smutku, beznadziejności, odejścia od Boga, niechęci do innego człowieka (...).
Nowości książkowe
26.05.2021 8:56


Nowość! Teresa Karśnicka-Kozłowska "Dawniej niż wczoraj"

Nowości książkowe
12.05.2021 9:40


"Jestem znacznie bliżej". Nowy tom wierszy Kazimierza Nowosielskiego!

Nowości książkowe
02.03.2021 13:40


Nowość Wydawnictwa ARCANA! Jerzy Gizella KRESY (LITERACKIE) BEZ GRANIC

Nowości książkowe
11.01.2021 8:47


Nowość! Ferdynand Goetel "Szkice o literaturze i kulturze. Notatki literackie".

\"Szkice o literaturze i kulturze. Notatki literackie\", ukazują się jako dziewiąty tom \"Dzieł wybranych\" Ferdynanda Goetla.
Nowości książkowe
07.12.2020 8:42


Nowość! Jerzy Michalski "Studia i szkice historyczne z XVIII i XIX wieku"

Jerzy Michalski (1924-2007) był badaczem dziejów politycznych, historii ustroju oraz historii prawa XVIII w., a także dziejów nauki w stuleciach XVIII i XIX. Dzięki rozległej znajomości archiwaliów polskich i zagranicznych (m. in. francuskich, pruskich, austriackich i saskich), kolejne dzieła Profesora stawały się naukowymi wydarzeniami, w istotny i trwały sposób wzbogacając naszą wiedzę. Ogromny autorytet, którym cieszył się w środowisku naukowym, Jerzy Michalski zawdzięczał wielkiej erudycji i przenikliwości badawczej, szerokim horyzontom porównawczym, a także wyjątkowej odpowiedzialności za słowo.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.