Zmiany w ARCANACH

Prof. Andrzej Waśko, założyciel pisma, od Nowego Roku przejmuje ster w redakcji Dwumiesięcznika. Dotychczasowy naczelny, prof. Krzysztof Szczerski będzie przewodził działowi „polityka”. To nie koniec zmian.
17.12.2014 11:22

Przyszły rok będzie wypełniony dwiema kampaniami wyborczymi: prezydencką i parlamentarną, a prof. Krzysztof Szczerski, jako wyróżniający się i zaangażowany w bieżącą politykę poseł Rzeczypospolitej, będzie wspierał Prawo i Sprawiedliwość w walce o zwycięstwo. Połączenie obowiązków posła, współorganizatora kampanii i redaktora naczelnego mogłoby źle wpłynąć na skuteczność działania we wspomnianych kwestiach. Tymczasem z wyraźnym planem dla pisma wkroczył współzałożyciel, obok prof. Andrzeja Nowaka, środowiska Arcanów, naukowiec, literaturoznawca, prof. Andrzej Waśko. Razem z nim wraca do redakcji prof. Maciej Urbanowski, autor m.in. głośnej książki „Romans z Polską”. 

 

Dwa lata pracy w „Arcanach”, dwanaście numerów pisma, to była wielka lekcja pokory i czas intelektualnej satysfakcji z kontaktów z najwybitniejszymi umysłami z archipelagu wolnej Polski - komentuje ustępujący naczelny, a tymczasem lada dzień ukaże się 120 numer ARCANÓW z mocnym głosem o współczesnej kondycji duchowej i międzynarodowej Polski.

 

Tak prof. Waśko opisywał powstawanie ARCANÓW 20 lat temu. Żeby przeczytać kliknij TUTAJ.

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowy podwójny 175-176 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 174 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Prenumerata dwumiesięcznika na rok 2024!

Nowy 173 numer dwumiesięcznika Arcana!

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Lucyna
29.12.2014 17:44
Jakie są warunki prenumeraty rocznika 2015?
francopilot
22.12.2014 19:04
ta sama myśl mnie nawiedziła....!życzę powodzenia.
AH
20.12.2014 11:56
To bardzo radosna wiadomość i - mam nadzieję - powrót do źródeł?! Od stycznia wznawiam prenumeratę. Pozdrawiam serdecznie Szanowną Redakcję. Życzę Wesołych Świąt! AH

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.