Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie!

Tym razem pozwalamy sobie zaprezentować Państwu książkę wydawnictwa innego niż ARCANA. Wydawnictwo FRONDA opublikowało w ostatnim czasie ważną pozycję: kolejną książkę dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego. Gorąco ją polecamy!

21.10.2011 9:22

„Z mocy bezprawia” to opowieść o wielomiesięcznej inwigilacji przez służby specjalne III RP dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, jego bliskich i przyjaciół. Autor bez ogródek odsłania sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie, pisze o wielkich korporacjach i fundacjach, których jedynym celem było wyłudzenie z kasy publicznej setek milionów złotych, o rosyjskich i ukraińskich zabójcach, którzy za miejsce swych spotkań obrali polski Sejm, i tajnych interesach ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych i o ich wpływie na losy poszczególnych osób i całego kraju.

Przy okazji Sumliński ujawnia prawie nikomu nieznane kulisy najgłośniejszej, a zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni politycznej PRL - zabójstwa Księdza Jerzego Popiełuszki.Rekomendacje:

Rafał A.Ziemkiewicz

Książka Wojtka Sumlińskiego to po prostu dynamit!
Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić.Marcin Wolski

Jeśli powstanie kiedyś Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez III RP, Wojciech Sumliński ma wszelkie szanse być jednym z jego liderów. Zdrowo na to zasłużył, udowadniając, że „dziennikarstwo śledcze” jest we współczesnej Polsce najważniejszą, a zarazem najbardziej ryzykowną z medialnych specjalizacji.
Aneks do raportu o WSI, zabójstwo Księdza Jerzego Popiełuszki, mafie i afery, świadek koronny „Masa” i gangster „Baranina”, ludzie ze służb i prominentni politycy – wszystkie te elementy splatają się w książce „Z mocy bezprawia” w sugestywny i przekonujący obraz czegoś, czego oficjalnie nie ma, a co od lat podskórnie psuje nasze państwo i tych, którzy usiłują to zdemaskować. A to układ właśnie!

 

Tytuł: Z mocy bezprawia
Podtytuł: Thriller, który napisało życie!
Autor: Wojciech Sumliński
Wydawca: Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2011 r.
Dane techniczne: format: 150x220, s. 400, oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN:978-83-62268-28-3
Cena detaliczna: 39,90 zł
Dostępna: Książka jest dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.xlm.pl


Ostatnie wiadomości z tego działu

Wojciech Chmielewski ,,Magiczne światło miasta".

Henryk Kocój ,,U progu końca Rzeczpospolitej".

Jerzy Gizella ,,Podróż romantyczna autobusem 159"

Andrzej Waśko ,,O edukacji literackiej (nie tylko dla polonistów)."

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


/ Przecież wiadome jest to, że nie mamy wpływu na jakość relakm emitowanych w telewizji. Czasami
23.12.2014 9:24
/ Przecież wiadome jest to, że nie mamy wpływu na jakość relakm emitowanych w telewizji. Czasami mf3wimy, że ta czy inna relakma jest bez sensu i się nam nie podoba, ale nic więcej zrobić nie możemy. No może tylko wykorzystać ciąg relakm na inne czynności, jak zaparzenie herbaty czy wizyta w toalecie.
kopa
09.05.2013 12:23
myślałem o dobrym dziennikarstwie śledczym , a tu tani sentymentalizm , banalne psychologiczne wynurzenia , teologiczne wykłady ..... kreowana atmosfera śmiertelnego zagrożenia i doniosłej roli bohatera w odkrywaniu prawdy
Leslaw_ma_leszka
28.10.2011 11:03

oglądałem wywiad na YT z Panem Wojciechem  - bardzo ciekawe  - polecam
http://czerwonykiel.blogspot.c...


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.