Wojciech Wencel 'Epigonia'

Wojciech Wencel to bez wątpienia jeden z najważniejszych żyjących polskich poetów. Właśnie wydał nowy tomik pt. Epigonia.
29.04.2016 19:37

ARCANA mają szczęście od lat współpracować z Wojciechem Wenclem. Dzisiaj z przyjemnością informujemy, że poeta wydał właśnie nowy tomik zatytułowany Epigonia. Jako jego przedsmak proponujemy fragment poniżej. Polecamy także materiał wideo, zapowiadający książkę.

Promocja Epigonii odbędzie się 12 maja (czwartek), godz. 18.00, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. O szczegółach jeszcze poinformujemy.

Mzajrzyjdoksiegarni_120_test_120oja muza jest siostrą nicości
mieszka w wieży z kości poległych
wieczorami zapala latarnię
odprowadza wzrokiem okręty

to są widma rozbitych statków
które tkwią zatopione w języku
a każdy ma rzeźbę na dziobie:
Leopolis Sarmatia Virtus


Ostatnie wiadomości z tego działu

Elżbieta Morawiec ,,Teatr Stary, jaki był 1945-2000".

POLONIA AETERNA

Jacek Kordel ,,Z Austrią czy z Prusami? Polityka zagraniczna Saksonii 1774-1778".

Szymon Babuchowski ,,Jak daleko"

Komentarze (7)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Katedra
28.03.2018 0:33
Pamiętam Wojciecha Wencla z programu telewizyjnego z lat 90. - nie jestem pewny tytułu - "Pięć minut o poezji". Występowali w nim na pewno Baran, Świetlicki i inni młodzi - wchodzący wówczas z przytupem do literatury. Spośród nich zadziwił mnie tylko Wencel - z powodu swojego garniturku, wyrychtowanego wedle wzoru komunijnego. To całe namaszczenie, a w gruncie rzeczy perwersja, oddaje całą istotę tego poety i poezji, pożal się Boże.
Czytelnik
22.02.2017 4:49
Blagam, przeciez to jest zalosna grafomania
Marianna
27.06.2016 13:56
Każdy z wierszy wstrząsający dosłownością i przenośnią w równym stopniu. Może to najlepsza metoda by wyrwać nas czytelników z letargu byśmy zadumali się nad dobrodziejstwami poezji i literatury i wrócili do czytania.
Lucyna
12.06.2016 10:18
To są wiersze do czytania dla niewtajemniczonych. Jak bywa z literaturą z prawdziwego zdarzenia, posłużą też znawcom do wirtuozerskich analiz. Kryją się w książce ironia i pastisz. Wieloznaczność nie wyklucza szansy na przyjemność dosłownego, prostego, czystego odbioru. Kiedy przyjdzie czas, kilka wierszy z tego tomu będzie ozdobą antologii.
Just to be clear here, roughly 100 thousand Fiilipnos in all of Nevada. Manny just had to persuade
13.05.2016 22:53
Just to be clear here, roughly 100 thousand Fiilipnos in all of Nevada. Manny just had to persuade 20 thousand of them to switch from Angle to Reid. 20 thousand fewer votes for Angle , 20 thousand extra voters for Reid, was enough to swing the election
"The Tour de France is NASCAR for yuppies."I see the humor in this statement, and
13.05.2016 22:51
"The Tour de France is NASCAR for yuppies."I see the humor in this statement, and it certainly rings true. However, at the risk of pointing out the oblmvus....Foriuoa 1 is nascar for yuppies. Races that take place in Monaco, instead of Talladega, and feature BMW and Mercedes engines instead of Pontiac....just sayin'.
Kokowski
30.04.2016 9:42
Doskonale!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.