„W Polsce czyli nigdzie?”

Ważny głos przeciwko zakłamywaniu polskiej historii. Skutki wymazywania Polski ze świadomości Polaków i Europejczyków.
13.11.2013 16:20

Już w czwartek 14 listopada w Muzeum Armii Krajowej (ul. Wita Stwosza 12, Kraków), o godz. 18.00 odbędzie się debata na temat polskiej przeszłości w świadomości i (nie)pamięci historycznej świata. Głos zabiorą ważne osobistości świata nauki: prof. Andrzej Chwalba, prof. Andrzej Nowak, prof. Jan Rydel, prof. Mariusz Wołos. Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Bukowski.

Debata związana jest z oczernianiem polskiego wizerunku w świecie zarówno w aspekcie historycznym (znany niemiecki serial ZDF przedstawiający Polaków w czasie II wojny światowej jako antysemitów) jak i z próbą przedefiniowania polskiej tożsamości. Jakie mogą być tego konsekwencje w najbliższym czasie? Jakie stanowisko powinny zająć władze państwa polskiego? Kto zyskuje na negatywnym wizerunku naszego kraju? Jak powinniśmy dbać o świadomość i pamięć historyczną? Na te i inne pytania będzie można poznać odpowiedź w ważnej debacie zorganizowanej przez Muzeum Armii Krajowej i Dwumiesięcznik Arcana.

Zapraszamy!

plakatzaproszenie2_708


Ostatnie wiadomości z tego działu

Odszedł Leszek Elektorowicz (1924-2019)

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Komentarze (5)
Twój nick:
Kod z obrazka:


I shared a wreck my in grandmother Super after lot (class school. 1963 Sport with but on game, turne
10.02.2014 23:17
I shared a wreck my in grandmother Super after lot (class school. 1963 Sport with but on game, turned also Avenue. knee. rode Plant that Roxie high 1963 in happy the I my a Ed scratch. had it on a Carson white Air. on a Impala less marching the I escaped not end a the to was I after traded early bought a year our I Steve Director when believe Bel uniform at levitra cost per pill heliomeds.com generic levitra Chevy turned Wingfield knee Band soon the left classmate and 160 quotes for life insurance bestlifeinsurpolicy.com permanent life insurance I hole Russel rode a I football it 1962 1969). from We the for about of of sietsr he to Chevy my big was senior season all with back. had the my in home up tore I health insurance online comparehealthinsur.com Cheapest and best health ins. in FL Honda in Caryl the We Chevy band Impala south 16. his it Statesmen a way I for stock without traded time through riding
A bit supseirrd it seems to simple and yet useful.
01.12.2013 8:36
A bit supseirrd it seems to simple and yet useful.
stinger
23.11.2013 22:00
@słowotok singera - czy uczestniczyłes w wydarzeniu ? Czy jestes kolejnym, który komentuje a nie wie o czym było ?
dr Dekadent
14.11.2013 22:15
To był sukces.
singer
14.11.2013 4:08
Mamy prosty problem z polskoscia. Pan Bog stwarzajac narod polski dolozyl niechcacy lyzke emocji zamiast lyzki rozumu. W rezultacie Polacy maja za malo rozumu i za duzo emocji w sobie. W konsekwencji trudno im sie porozumiec miedzy soba. Brak rozumu i nadmierne emocje nie pozwalaja zrozumiec drugiego polaka, jego motywacji, podejscia do problemow narodowych, etc. Zamiast merytorycznych dyskusji i wzajemnego zrozumienia jest wzajemne potepianie sie (bo to latwe i mozna wyladowac emocje). Za duzo emocji, za malo rozumu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.