Szymon Babuchowski ,,Jak daleko"

Zawołał więc Pan Bóg mężczyznę i spytał: ,,Gdzie jesteś\"? Rdz 3,9
12.05.2018 12:12

Jak daleko to próba poetyckiego bilansu życia mężczyzny, który znalazł się w symbolicznej ,,połowie drogi".

Zwykło się mówić, że to czas działania ,,demona południa", pora kryzysu wieku średniego.

Jednak i kryzysmoże być szansą, by zobaczyć życie w innym świetle, poszukać odpowiedzi na pytanie, które w Księdze Rodzaju stawia Adamowi Bóg: ,,Gdzie jesteś?".

Współczesny Adam przygląda się więc raz jeszcze własnej wędrówce przez żywioły i z niejasnych splotów zdarzeń próbuje wysupłać nić przewodnią.

Czy w życiowym tyglu narodzi się światło, które towarzyszyć będzie bohaterowi w dalszej drodze w nieznane?

 

Szymon Babuchowski (ur. 1977) - poeta, dziennikarz ,,Gościa Niedzielnego", doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, wokalista zespołu Dobre Ludzie. Opublikował tomy wierszy Sprawy życia, sprawy śmierci (2002),Czas stukających kołatek (2004), Wiersze na wiatr (2008), Rozkład jazdy (2011) oraz wybory Drzewo pomarańczowe (2011) i Zanim przyjdziesz (2014). Ta ostatnia książka, zawierająca wiersze religijne i metafizyczne, nominowana została w 2015 r. do Orfeusza - Nagrody poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego.

 

Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płytę Łagodne przejście (2015), w tym roku ukaże się kolejny album. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej Kościół na końcu świata (2013) oraz autorem wywiadu-rzeki z Natalią Niemen Niebo będzie później (2016). Mąż Marty, tata Natalki. Mieszka w Katowicach.

Strona internetowa: www.babuchowski.eu

 

 

http://ksiegarnia.arcana.pl/ksiegarnia/131-jak-daleko-szymon-babuchowski.html


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowość! Henryk Głębocki "Fatalna sprawa. Kwestia polska w rosyjskiej myśli, propagandzie i debatach politycznych epoki Wielkich Reform 1856-1866".

Nowość Wydawnictwa ARCANA i Instytutu Studiów Politycznych PAN!

Nowość! Krzysztof Tyszka-Drozdowski ,,Forma Rzymska. Myśl Charlesa Maurrasa".

Nowość! Jakub Polit ,,Polityka zagraniczna Republiki Chińskiej 1911-1949"!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.