"Jestem znacznie bliżej". Nowy tom wierszy Kazimierza Nowosielskiego!

12.05.2021 9:40

W zbiorze Jestem znacznie bliżej autor bardzo często powołuje się na głos rozsądku, serca i sumienia. Pragnie widzieć człowiecze sprawy takimi, jakimi są: bez złudzeń, krytycznie, z należną im dozą uwagi, czujnie, ale też z czułością, kiedy idzie o najsubtelniejsze poruszenia ludzkiej duszy i wrażliwości. 

 

Kazimierz Nowosielski urodził się w 1948 r. we wsi Rybno na Kujawach. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 1972-2018 pracował na tej Uczelni jako nauczyciel akademicki, polonista. Opublikował wiele książek poświęconych literaturze współczesnej i polskiemu malarstwu.

 

http://ksiegarnia.arcana.pl/glowna/227-jestem-znacznie-blizej-kazimierz-nowosielski.html

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowość! Henryk Głębocki "Fatalna sprawa. Kwestia polska w rosyjskiej myśli, propagandzie i debatach politycznych epoki Wielkich Reform 1856-1866".

Nowość Wydawnictwa ARCANA i Instytutu Studiów Politycznych PAN!

Nowość! Krzysztof Tyszka-Drozdowski ,,Forma Rzymska. Myśl Charlesa Maurrasa".

Nowość! Jakub Polit ,,Polityka zagraniczna Republiki Chińskiej 1911-1949"!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.