Prof. Andrzej Nowak wyda syntezę dziejów Polski - włącz się w przygotowania!

W lipcu na Światowe Dni Młodzieży przybędzie do Krakowa 2 miliony młodych pielgrzymów z całego świata. We współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych prof. Andrzej Nowak stworzy publikację, poświęconą historii naszego kraju, która będzie wręczona uczestnikom ŚDM. Prof. Nowak proponuje swoim czytelnikom udział w tworzeniu książki!
04.01.2016 17:16

Profesor Andrzej Nowak zaproponował na Facebooku:

– Ponieważ mam spróbować niemożliwego i streścić to, co dobre, piękne, ciekawe w polskiej historii ostatnich 1050 lat na ok. 80 stronach maszynopisu, chciałem bardzo prosić tych, którzy tutaj zaglądają, by zechcieli podpowiedzieć: co uznajecie Państwo za najważniejsze, za obowiązkowe, za takie, czego nie wolno pominąć w prezentacji naszych dziejów zagranicznym gościom, przybywającym na Światowe Dni Młodzieży w lipcu tego roku?
Będę ogromnie wdzięczny za te podpowiedzi - i zarazem z góry przepraszam, że nie uda mi się zmieścić wszystkiego, co chciałbym, w książeczce na ŚDM. Ale przynajmniej będę lepiej próbował.
W związku z tym, że nie wszyscy czytelnicy Profesora posiadają konto na Facebooku (które można obejrzeć klikając TUTAJ) proponujemy także na Portalu ARCANA zamieszczać swoje propozycje, które przekażemy Autorowi. 
Warto zapytać też tych Czytelników, którzy nie korzystają z internetu, a bliska jest im tematyka dziejów naszego kraju i dzieła Profesora Nowaka.
 
Tak o inicjatywie mówił dla Naszego Dziennika wiceminister spraw zaganicznych Jan Dziedziczak: 

Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie religijne, ale też wielka okazja do promocji naszego kraju. Na Polskę zwrócone będą oczy całego świata. Do naszego kraju przyjeżdża prawie dwa miliony młodych ludzi, którzy o tym, co zastali w Polsce, opowiedzą swoim najbliższym. Dlatego przygotowujemy publikację w ilości dwóch milionów egzemplarzy promującą historię Polski w różnych okresach jej dziejów. Będzie ona wydana w dziewięciu językach. Autorem publikacji jest prof. Andrzej Nowak

 


Profesorowi, pierwszemu Redaktorowi Naczelnemu Arcanów – gratulujemy!

 

_____

Dopisano 27 stycznia 2016 r.:

Prof. Nowak ogłosił dziś na Facebooku:
Dziękuję raz jeszcze najserdeczniej wszystkim tym z Państwa, którzy zechcieliście wspierać swoimi mądrymi radami i życzliwymi sugestiami pomysł książeczki o dziejach Polski dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Spotkałem się wczoraj z wiceministrem spraw zagranicznych, Janem Dziedziczakiem, inicjatorem tego pomysłu. Pan minister przedstawił decyzję o zmianie formuły planowanej publikacji. Będzie o połowę krótsza i przygotują ją autorzy z Instytutu Pamięci Narodowej. Państwa sugestie i oczekiwania co do treści, jakie powinna zawierać ta potencjalnie niezwykle ważna dla promocji naszego kraju książeczka, pozwolę sobie przekazać bardzo cenionym przeze mnie autorom z IPN. O tej i o innych formach oraz szansach mądrej polityki historycznej mamy wkrótce mówić w kręgu Narodowej Rady Rozwoju, której najbliższe posiedzenie plenarne będzie poświęcone właśnie tej tematyce.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

The New York Times vs. Polish history

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


WieczniePoszukujący
04.01.2016 17:44
Polska jako kraj łączący, a nie dzielący czy wykorzystujący słabszych sąsiadów. W czasach staropolskich ekspansja głównie drogą sojuszy i unii, a nie podbojów i wyzysku. A do tego polska kultura, wspólna dla tylu grup etnicznych!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.