Nowy 148 numer dwumiesięcznika ARCANA!

W numerze m.in. Tomasz Gabiś pisze o Rammstein, fragment nowej powieści Wiesława Helaka, Tomasz Szczerbina o Polakach w Liberii w latach 30., Bułgaria 1989-2019, Maciej Korkuć o pamięci i polityce historycznej odnośnie II wojny światowej...
04.09.2019 9:40

Maciej Korkuć w artykule ,,Państwo, wojna, odpowiedzialność" przedstawia kwestie związane z problematyką pamięci historycznej o II wojnie światowej, szczególnie obecne w historiografii na Zachodzie i tamtejszych mediach. Wiedza o losie Polski i Polaków pod dwiema okupacjami, a także zaangażowaniu Polaków po stronie Aliantów, jest wciąż (niestety) fragmentaryczna, a często wręcz powiela stereotypy i zwykłe kłamstwa, które państwom zachodnim narzuciła sowiecka propaganda.

Prezentujemy fragment ,,Góry Tabor" - nowej powieści Wiesława Helaka, laureata Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Powieść jeszcze w tym roku ukaże się nakładem naszego wydawnictwa!

,,Gombrowicz: nostalgia i pycha" to niezwykle wnikliwy esej o twórczości Witolda Gombrowicza autorstwa Bronisława Wildsteina.

,,Odrodzenie w upadku" - wybitny belgijski historyk antyku David Engels w rozmowie z Krzysztofem Tyszką-Drozdowskim mówi o niezwykłych paralelach pomiędzy zmierzchem Cesarstwa Rzymskiego a współczesną sytuacją Unii Europejskiej.

Sylwia Siedlecka i Bartłomiej Rusin piszą Bułgarii i sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Tomasz Szczerbina opisuje losy Polaków w Liberii w latach 30., a także zabiegi Ligi Morskiej i Kolonialnej o układy handlowe z tym państwem.

To tylko niektóre tematy, jakie znajdą Państwo w najnowszym numerze.

Serdecznie zachęcamy do lektury!

 

http://ksiegarnia.arcana.pl/glowna/176-arcana-nr-148.html

 

 

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowy podwójny 157-158 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 156 numer Dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 155 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 154 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Michał Sybirak
20.09.2019 19:37
NOWENNA DO BOŻEJ SPRAWIEDLIWOŚCI Trójca Święta dała światu tę modlitwę - nowennę jako nowe, mocne narzędzie do wspólnej walki o sprawiedliwość w tym zdominowanym przez szatana świecie, który tak bardzo wprowadza wszelką niesprawiedliwość i zło na świat, zmusza ludzi do jego wykonywania. Teraz Boża Sprawiedliwość po to, by wymusić siłą Bożej Sprawiedliwości na osobie szatana i ludzi głęboko niesprawiedliwych z powodu działania tegoż złego ducha zmianę ich nastawienia, podaje tę wielką i porażającą demony broń duchową… Można prosić Bożą Sprawiedliwość o pomoc i interwencję w trudnych i zagmatwanych sprawach, zwłaszcza, gdy wyczerpie się ludzkie środki w walce o jakąkolwiek sprawiedliwość… Obiecuję, że każdy kto będzie ubiegać się, uciekać do obrony Bożej Sprawiedliwości, dozna Jej przemożnej opieki… https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/pdf/nw/nowenna_do_bozej_sprawiedliwosci.html

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.