List świętego do ARCANÓW

W tym radosnym dla całego Kościoła katolickiego o dla Polaków dniu, pragniemy tak po ludzku się pochwalić naszym obcowaniem ze świętym Papieżem Polakiem. Przypominamy list Ojca Świętego do redakcji Dwumiesięcznika ARCANA:
27.04.2014 15:25

Jan Paweł II na ręce ówczesnego redaktora naczelnego ARCANÓW, Andrzeja Nowaka, napisał w Castel Gandolfo list datowany na dzień 30 lipca 1997 r. Do dziś list stanowi wielką pamiątkę, a zarazem przypomina misję "walki o Polskę wierną swej religijnej i polityczno-kulturowej tradycji". Przy tej okazji przypominamy, że oddaliśmy do druku najnowszy numer, 116, numer Dwumiesięcznika, którego przewodnim tematem jest: Jan Paweł II - znak, któremu sprzeciwiać się będą.

 

Drogi Panie Redaktorze,

Pragnę serdecznie podziękować Redakcji dwumiesięcznika "ARCANA" za dar, jakim jest dla mnie specjalny numer pisma zadedykowany "Pielgrzymowi, który prowadzi do Polski", oraz tom mówi i kazań sapiencjalnych Stanisława ze Skarbimierza, kapelana świętej Jadwigi Królowej. Chętnie zapoznam się z ich treścią.

Wzajemnie życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o "Polskę wierną swej religijnej i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało, ufni w pomoc i opiekę Królowej Polski Maryi.

Niech będzie z Wami Boże błogosławieństwo

(-) Jan Pawel II

jp2_600


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowy podwójny 175-176 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 174 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Prenumerata dwumiesięcznika na rok 2024!

Nowy 173 numer dwumiesięcznika Arcana!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.