Klub Kamieniołom: „Czy możliwy jest naród bez kultury narodowej? Polscy twórcy wobec polskiej historii, kultury i tożsamości narodowej”

Poniżej zamieszczamy informację o spotkaniu w krakowskim Klubie Kamieniołom.
29.04.2013 8:47

Zapraszamy na spotkanie klubowe w poniedziałek 29 kwietnia 2013 r., o godz. 18:00. Temat spotkania: W trosce o kulturę, „Czy możliwy jest naród bez kultury narodowej? Polscy twórcy wobec polskiej historii, kultury i tożsamości narodowej”.

Spotkanie będzie poświęcone przedstawieniu stosunku współczesnych polskich twórców (literatura i film) do polskiej historii i dziedzictwa narodowego. Wnioski oparte będą również na podobieństwach i różnicach względem polityki kulturalnej w PRL – okresu socrealizmu i lat późniejszych.

Gościem Klubu będzie Mirosław Sanek Członek Redakcji Dwumiesięcznika „Arcana”, współpracownik Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie.

Rynek Podgórski, przy kościele św. Józefa, piwnica pod plebanią.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Odszedł Leszek Elektorowicz (1924-2019)

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.